У Погоні на Прикарпатті молитимуться за мир в Україні та єдність Церков

10-11 жовтня триває ХХV Ювілейна Міжнародна проща Вервиці у Погінському монастирі в Івано-Франківській області.

Про це повідомили на facebook-сторінці монастиря, передає "Еспресо.Захід".

Під час ХХV Міжнародної прощі Вервиці вірячи молитимуться за мир в Україні і єдність Церков за збереження християнських цінностей.

Монастир Успіння Матері Божої у Погоні щзазвичай збирає на спільну молитву тисячі прочан. Проте цьогоріч, у зв’язку з епідеміологічною ситуацією та пандемією коронавірусу COVID-19 організатори прощі звернулися до вірян із проханням проявити особисту відповідальність і готовність послужити іншим та захистити їхнє здоров’я шляхом уважного ставлення до існуючої епідемічної загрози.

Відтак для всіх, хто хоче приєднатися до молитовних заходів, організували онлайн-трансляцію Міжнародної прощі Вервиці на сторінці монастиря Успіння Матері Божої у фейсбуці за цим посиланням.

В Івано-Франківській обласній державній адміністрації також звернулися до тих, хто все-таки вирішив особисто взяти участь у прощі: "Задля власної безпеки та безпеки оточуючих, просимо максимально дотримуватися протиепідеміологічних заходів: користуватися масками, дезінфікувати руки, зберігати соціальну дистанцію".

Додамо, що задля запобігання поширенню коронавірусу та безпеки учасників прощі при вході у монастир здійснюватимуть температурний скринінг, буде організовано продаж масок і встановлено точки із дезінфекційними засобами.

Програма прощі

Довідково.

Монастир Успіння Матері Божої Чину святого Василія Великого – діючий чоловічий греко-католицький монастир ЧСВВ у селі Погоня Тисменицького району Івано-Франківської області. У монастирі є чудотворна ікона Божої Матері.

У XIII ст. біля села Погоня воєвода короля Данила Роман розбив татарський загін. Виконуючи обітницю, дану перед битвою, він збудував на цьому місці церкву. Відтоді ця земля почала славитися дивами, бо цілющої сили набуло місцеве джерело. Навколо нього в печерах селилися монахи.

На початку XX ст. тут звели нову церкву та розбудували монастир.

У середині 40-х років у монастирі проживало тільки три ченці та три священики. У березні 1947 року їх переселили у Гошівський монастир, а приміщення і землю віддали військовій частині Тисменицького НКВД.

1950 року церкву спалили. Значну частину її майна перенесли до парафіяльної церкви села Пшеничники біля Погоні.

1991 року відбулася реєстрація монастиря. 1992 року почали відновлення монастиря у Погоні. 1996 року влада повернула монастиреві незаконно конфісковане майно.

Відтак на цьому місці збудували каплицю на чудотворному джерелі, церкву, де зібрали кілька десятків копій чудотворних ікон зі всього світу, відновили монастирський цвинтар.

Щомісяця 12 числа в монастирі Успіння Матері Божої в Погоні ЧСВВ відбуваються нічні чування. У кожну першу неділю місяця проводять Хресну Дорогу. У цей самий час також відбувається піша проща до Погоні. Прочани зазвичай починають ходу о 08.00 в Івано-Франківську біля Церква Царя Христа (на Майзлях).

На Міжнародну прощу Вервиці щороку в Погоню прибувають тисячі прочан з усього світу.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал