Не треба їхати за кордон: у Львові створюють відділення трансплантації кісткового мозку

Тут рятуватимуть дітей зі всієї Західної України. На реалізацію проекту виділено 500 тисяч доларів.

Про це інформує лікарня у Facebook, передає "Еспресо.Захід".

В Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі (у народі - Чорнобильська лікарня) у Львові створюють відділення трансплантації кісткового мозку.

Для реалізації цього проекту у лікарні відвели частину приміщень, які переобладнають під спеціальні бокси. Головним спонсором проекту є Fondazione Rosa Pristina з Італії. Бюджет проекту наразі становить 500 тисяч доларів. Реалізувати його мають до кінця 2022 року.

"Це відділення - це наша давня мрія. Цей проект став можливим завдяки нашій багаторічній співпраці з благодійним фондом "Запорука", вони допомогли нам знайти надійного партнера з Італії. Це буде масштабний проект у нашій лікарні - підрозділ трансплантації кісткового мозку. Досі на пересадку кісткового мозку треба було їхати до Києва або за кордон, бо в Україні такі операції виконують лише у двох закладах - київському "Охматдиті" та в Інституті раку. Але вони не покривають всієї потреби у трансплантації кісткового мозку. Тому ми маємо час від часу збори у соцмережах для операцій за кордоном. З новим відділенням Україна може оплачувати такі операції тут, крім того, це ще у рази дешевше, а для батьків безкоштовно. Нове відділення трансплантації кісткового мозку може взяти на себе обслуговування не тільки Львівщини, але й цілого західного регіону", - розповів "Еспресо.Захід" директор Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Андрій Синюта.

Відділення трансплантації кісткового мозку буде на шостому поверсі Чорнобильської лікарні. Наразі там є лікарняні палати, які обладнають під спеціальні бокси з потужною системою вентиляції.

"Проект передбачає, що будуть створені спеціальні бокси для трансплантації, закуплено відповідне обладнання, потужні системи вентиляції, спеціальне покриття стін і ще багато технологічних речей. До 2022 року ми також навчимо команду наших лікарів, які будуть працювати у новому відділенні. Восьмеро наших медиків уже поїхали на навчання  до київського "Охматдиту", вони вже вчора брали участь у трансплантації кісткового мозку від неродинного донора. Навчаються різні фахівці - онкологи, гематологи, педіатри, реаніматологи. Це високі технології, але нічого надзвичайного, можна навчитися", – каже Андрій Синюта.

До італійських благодійників долучаться українські і місцева влада. За словами головлікаря лікарні, бюджет суперсучасного відділення перевищує допомогу італійських благочинців, тому  до створення відділення докладуть зусиль також відомі львівські благодійні фонди "Крила надії", "З янголом на плечі", які уже багато років допомагають одужувати дітям з онкологічними недугами.

"Щороку у Львівській області ми маємо на рік до 10 дітей, які в процесі лікування потребують пересадки кісткового мозку. Ми сміливо могли б взяти на себе такі операції для дітей із ще кількох сусідніх  областей", - каже Андрій Синюта.

Операції з пересадки кісткового мозку у новоствореному відділенні трансплантації кісткового мозку у Чорнобильській лікарні оплачуватиме держава.

Нагадаємо, дотепер батьки онкохворих дітей часто їздили для трансплантації кісткового мозку за кордон - у Польщу, Білорусь, Італію, Ізраїль. У світі операції з пересадки кісткового мозку коштують 120-160 тис. євро. В Україні за ці гроші можна буде провести операції для 3 таких дітей.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з «Еспресо.Захід»! Підписуйтесь на наш Telegram-канал

Фото: facebook.com/zusdmc