У Львові завершився Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти"

Упродовж десяти днів прозвучали 56 творів 48 композиторів з різних куточків світу.

Концертом Струнної групи Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під диригуванням польського диригента Вінсента Козловського учора у Львові завершився 26 Міжнародний фестиваль сучасної музики "Контрасти". Властиво, композиція Ріхарда Штрауса "Метаморфози" (а точніше – її назва), що разом із "Просвітленою ніччю" Арнольда Шенберга склала заключний фестивальний акорд, і навела організаторів – Львівську національну філармонію - на концепцію "Контрастів 2020", інформує "Еспресо.Захід".

Як поділився з нами особистими підсумковими враженнями виконавчий директор "Контрастів" Богдан Сегін, фестиваль відбувся саме так, як і планувався – у тому об'ємі і за участі всіх учасників, яких очікували.  І головне, всі повернулися додому живі та здорові, а іноземні колективи (цього року через епідеміологічну ситуацію тільки з Польщі) ніхто не змусив наступних два тижні сидіти на карантині (а для артистів це справді дуже важливо).

"Зізнаюся, що я дуже хвилювався саме за цей момент, - каже  Богдан Сегін, - щоб усі були здоровими і потім – уже після  фестивалю – не мали через участь у "Контрастах" жодних ускладнень власного життя. І слава Богу, все добре. Важливо, що ми маємо сьогодні весь відеоархів "Контрастів 2020"  і зможемо використовувати записані відеофайли, як нам буде потрібно. Але фестиваль завершено, однак вже починається робота над наступним. Що відчуваю як людина, на плечах якої лежав обов'язок діяльно тримати все в полі зору? Щось схоже до відчуттів читача, який читає захопливу книгу і чим ближче до завершення, тим більше хоче відтягнути ці фінальні моменти. Смуток, що всі роз'їхалися та розійшлися і що музика, якою повнився фестиваль, концентровано практично не звучатиме у нашому місті аж до наступних "Контрастів". Звичайно, втому. Але й радість, що життя не припиняється і вже сьогодні можна починати надавати реальних форм наступним "Контрастам 2021".

Під час фестивалю відбулося двадцять подій симфонічної, камерно-інструментальної, електроакустичної та вокальної музики за участі  музикантів та музикознавців з України, Польщі та Німеччини. Загалом за десять днів прозвучали 56 творів 48 композиторів з різних куточків світу. І що цікаво, включили вони і чимало прем'єр. Зокрема, Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова" презентував слухачам "Carmina amoris" (Пісні кохання) для струнних Ольги Криволап. У перекладі українською прозвучав знаменитий цикл "Місячний П’єро" Арнольда Шенберґа. Максим Коломієць та Остап Мануляк заінтригували  своїми електроакустичними перформансами ("Внутрішніми голосами" та "Визволенням з плаского світу IІ" відповідно). А польський ансамбль "Kwartludium" представив проєкт "Множинний образ", в межах якого відбулася прем’єра твору молодої української композиторки Марти Галаджун,  яка минулого року була виокремлена з-поміж усіх інших учасників композиторських майстер-класів COURSE та отримала можливість написати твір саме для цього ансамблю.

До речі, "Контрасти", як і завжди, цього року також широко представляли творчість українських композиторів. Зокрема, звучали твори і львівських. Серед них зокрема - Мирослава Скорика, Юрія Ланюка, Олександра Козаренка, Богдани Фроляк та Богдана Сегіна.

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.