Червоноград та Соснівка можуть залишитись без тепла

"Червоноградтеплокомуненерго" опинилось у списку найбільших боржників "Нафтогазу"

НАК "Нафтогаз України" оприлюднив перелік підприємств-виробників теплової енергії, борги яких ставлять під загрозу вчасний старт опалювального сезону. Загалом у списку 84 підприємства з різних регіонів України. Є у переліку і два підприємства, що надають послуги на Львівщині. Це "Червоноградтеплокомуненерго" та  ТОВ "Енергія-Тепловодосервіс" (Старичі), передає "Еспресо.Захід".

Інфографіка: Наталі Цапик

Як пояснюють у "Нафтогазі", виробники тепла до 23 жовтня повинні розраховуватись за газ щонайменше 90%, аби отримувати газ у режимі спецобов'язків. Як виявилось, "Червоноградтеплокомуненерго", яке постачає тепло мешканцям не лише Червонограда, а також Соснівки та Гірника, розрахувалось на 87%. Аби підняти рівень розрахунків до 90%, підприємству треба заплатити ще 16 млн грн. У Старичах не вистачає лише 644 тисячі гривень. Там рівень розрахунків сягає 89%. Якщо підприємства не знайдуть потрібні суми, початок опалювального сезону у цих населених пунктах може бути під загрозою зриву.

"НАК "Нафтогаз" щомісяця збирає дані про заборгованості. Червоноградська міська рада підписувала договір про реструктуризацію, виділяла нам кошти, і ми розраховувались за газ. Цього місяця сталась затримка, бо у міському бюджеті не було достатньо коштів. Але 24 вересня на сесії Червоноградської міської ради прийняли рішення про виділення 1,8 млн грн для погашення заборгованості", - розповів "Еспресо.Захід" директор КП "Червоноградтеплокомуненерго" Степан Дмуховський. Утім, чи вчасно почнеться опалювальний сезон у шахтарських містечках, він не впевнений.

"Навіть якби споживачі розраховувались з нами стовідсотково, ми все одно мали б збитки. Справа в тому, що ми маємо право закладати у тариф ціну газу на рівні 4048 грн, а НАК "Нафтогаз" уже виставив ціну на 270 грн більшу, ніж комунальні підприємства мають право закладати у тариф. На сьогодні у Червонограді тариф на теплову енергію 1809 грн за гігакалорію. Ми подали на виконком пропозицію встановити тариф на рівні 2100 грн, але там все одно занижена ціна на газ. Але більшу ми не маємо права закласти. Крім того, багато споживачів відключається від центрального опалення, тому зростає навантаження на тих, що лишаються, – каже Степан Дмуховський. – Як можна бути у чомусь впевненим, якщо правила гри постійно змінюються, змінюються постанови Кабміну, закони. На сьогодні у Верховній Раді лежить законопроєкт, який удосконалює законодавство у питаннях теплопостачання та встановлення тарифів. Але його досі не прийняли. До кінця не зрозуміло, як формувати тарифи і як теплопостачальні організації будуть виставляти рахунки за спожиту теплову енергію. Сподіваюсь, що Мінрегіонрозвитку ближче до початку опалювального сезону надасть роз'яснення, по яких зможемо працювати".

Стежте за найважливішими новинами України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал