У закладах освіти Буковини працюватимуть за методикою Марії Монтессорі
Зокрема, створять терапевтичні простори, що сприятимуть всебічному розвитку дітей, допоможуть оволодіти навичками практичного життя, покращать сенсорний та пізнавальний розвиток.
Запровадити такий педагогічний метод доручила Департаменту освіти та науки спільно з Інститутом післядипломної педагогічної освіти заступниця голови Чернівецької обласної державної адміністрації Ірина Ісопенко, передає "Еспресо.Захід".
Напередодні вона відвідала терапевтичний кабінет Монтессорі на базі Чернівецької спеціальної школи-інтернату №2, що згодом перетвориться у реабілітаційний центр "Родина".
Фото: фейсбук-сторінка Чернівецької ОДА
"Упевнилася в тому, що заклад може успішно надавати освітні послуги для дошкільнят та учнів початкових класів області. Також переконалася, що прості речі та зовсім нескладні рухи допомагають у великих і важких справах розвитку корекційної роботи для дітей з особливими освітніми потребами", – зазначила Ірина Ісопенко.
Фото: фейсбук-сторінка Чернівецької ОДА
Зазначимо, Марія Монтессорі – італійська лікарка, освітянка, перша італійка, що стала докторкою медицини. Прославилася розробкою "педагогіки Монтессорі", яка полягає у вільному розвитку дітей. На відміну від шкільної системи, де активність дітей знижується, символом чого є "шкільна парта", Монтессорі вважала, що головним завданням освіти є підтримувати спонтанність і творчість дітей, забезпечувати їх всебічний розвиток: фізичний, духовний, культурний і соціальний. Відкрила явище поляризації уваги у дітей.
Додамо, основне завдання педагогічної методики Монтессорі – допомога дитині в її психічному становленні, підтримувати сили та укріплювати можливості. У навчальних закладах області проведуть серію навчально-практичних семінарів на цю тему.
- Актуальне
- Важливе