У бібліотеці на Ринку у Львові відновили вітраж

Красу врятували за людські гроші.

Цього четверга, 24 вересня, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Романа Іваничука урочисто відкриють оновлений вітраж. Властиво, уже минуло близько місяця, як цей вітраж повернули після відновлення на його місце. Однак офіційно подякують усім причетним саме зараз, коли вже в робочому стані всі деталі старого вікна із вмонтованим вітражем і зрозуміло, що все воно злагоджено працює, інформує Еспресо.Захід.

Таким вітраж є сьогодні

Як розповіла нам директорка бібліотеки Тетяна Пилипець, ідея відновити вітраж у колишній кам'яниці архієпископів (де сьогодні бібліотека) виникла наприкінці минулого року під час чергового засідання клубу авторів. І вже в найближчу новорічну ніч за допомогою друзів, Соломії Чубай і гуртів "Джалапіта" й "Рококо", провели благодійну вечірку, виручені кошти за яку і склали основу розрахунків за рятувальні реставраційні роботи. А вони трохи вартували: близько 37 тисяч гривень, з яких близько 5 тисяч покрили небайдужі львів'яни. Байдуже, в який спосіб – прийшовши на благодійну вечірку чи відмовившись від оплати своєї праці.

Попри те, що сам вітраж особливої історичної цінності не має (це дипломна робота студентів тоді ще Львівського інституту прикладного та декоративного мистецтва, виготовлена десь у 80-х роках ХХ століття), він чудово виглядав у єдиному вікні бібліотечного залу круглих столів. Інша річ, що був понищений часом і вбудований у старовинну раму вікна середини 17 століття, яке годі було відчинити. Відтак про доступ повітря не йшлося.

Просто гарно

"Я дуже рада, що все склалося, як замислювалося, – каже Тетяна Пилипець, – хоч не було просто. Однак реставратори під орудою Роксоляни Павлик упоралися на "відмінно": ми не лише тепер маємо врятоване скло вітражу, а й оригінальний метал вікна. Приміром, старовинний замок, який працює ще за принципом шестерні і який за час його буття тут за цих кілька століть "ґвалтував" хто як хотів. Але сьогодні все працює, все на місці й головне – не тільки красиво, а й функціонально".