Rapid trident 2020: на Львівщині розпочалися українсько-американські військові навчання

Цьогоріч до них залучено понад 4 тисячі військовослужбовців із дев'яти країн світу.

Відтак, крім України та США, участь у навчаннях беруть представники Великої Британії, Литви, Німеччини, Данії, Канади, Польщі та Румунії.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

Понад 4 тисячі військовослужбовців, 9 країн світу, військові автомобілі, броньовані машини та авіація. Масштабні навчання Rapid trident 2020 стартували нині на Львівщині у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного. Урочисту церемонію відвідав президент України Володимир Зеленський та військове керівництво країни.

Відкриття розпочалося із виконання Державних гімнів України та США, на щогли здійнялися прапори обох країн. Підняти український стяг випала честь головному сержанту одного з підрозділів окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка, кавалеру ордена "За мужність" ІІІ ступеня старшому сержанту Віталію Гарнишу. Прапор США підняв капрал Джейкоб Берген з Національної Гвардії штату Іллінойс.

Цьогоріч навчання менш масштабні, ніж зазвичай. Свої корективи внесла пандемія, і майже перед початком навчань деякі країни відмовилися приїхати до України. Та попри це українські солдати пройдуть вишколи разом із військовими зі США, Великої Британії, Литви, Німеччини, Данії, Канади, Польщі та Румунії. Навчання супроводжуватиме командування НАТО та особливий склад Литовсько-польсько-української бригади імені Великого гетьмана Костянтина Острозького.

"Сьогоднішні навчання зосереджені на двох фазах. Перше – це командно-штабна фаза, яка спрямована на відпрацювання системи управління та контролю. Далі – польова фаза, під час якої будуть відпрацьовані наступальні та оборонні операції. Але найважливіше – спільні дії всіх партнерів. Я перебуваю в Україні з жовтня 2019 року. Співпрацюю з командирами батальйонів та бригад, а також з солдатами. Я побачив, що вони хочуть вчитися, хочуть бути лідерами, хочуть і можуть захищати й обороняти свою націю, захищати суверенітет та свободу. Щоразу вражають своєю підготовкою та обізнаністю в тому, що вони роблять", – наголосив полковник ЗС США Майкл Хансен.

Найбільший іноземний контингент представлятимуть американські війська. З українського боку братимуть участь військовослужбовці однієї з мотопіхотних бригад оперативного командування "Південь" Сухопутних військ ЗС України. Крім того, залучатимуться нацгвардійці, прикордонники та представники Національної поліції. Завдання із протидії загрозам виконуватимуть представники СБУ та Управління державної охорони.

Сценарій навчання – відпрацювання спільних дій щодо відбиття агресії в Європі. Нині демонстрували тренування штурмової групи із "зачистки" населеного пункту. "Дії були злагоджені, особовий склад один одного прикривав. І що можу сказати зі свого боку – хлопці готові до дій в бойовій обстановці, – ділиться враженнями Володимир Мироненко, командир взводу. – Відпрацьовували тактичні дії загального підрозділу, блокування міста, а також дії безпосередньо штурмової роти, яка проводила "зачистку" населеного пункту. Це обмін досвідом між країнами", – зазначив командир 10 батальйону 51 мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Навчання передбачають проведення командно-штабної та польової фаз. Метою цьогорічних навчань є продовження імплементації заходів оборонної реформи України та виконання заходів річної діяльності програми Україна – НАТО. Загалом навчання триватимуть 10 днів.

"У першій фазі штаби вчаться планувати та управляти підрозділами при виконанні завдань, – пояснює Дмитро Красильников, співкерівник навчання з українського боку. – Всі дії, заплановані під час командно-штабної фази, симулюються за допомогою комп’ютерної програми, яка дозволяє в режимі реального часу перевірити на дієздатність та якість виконання плану бойових дій. Все, що запланували штаби, закладається в програму, і вона визначає, чи впорався підрозділ із завданням. Після завершення командно-штабної фази почнеться польова, з командно-тактичним навчанням без бойової стрільби, але із засобами, що імітують влучання і поранення військовослужбовця або техніки".

Навчання триватиме майже два тижні на різних ділянках військового полігону. Під час практичних занять залучатимуть сотні одиниць військових автомобілів та броньованих машин, а також вертольоти Мі-8 армійської авіації Сухопутних військ, літаки Повітряних сил України та США.