"Президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними", – заява українського парламенту

Верховна Рада України ухвалила заяву щодо ситуації в Республіці Білорусь.

Про це повідомили в інформаційному управлінні Апарату Верховної Ради України, передає "Еспресо.Захід".

Сьогодні, 15 вересня, Верховна Рада України своєю постановою затвердила заяву щодо ситуації в Республіці Білорусь і доручила голові парламенту невідкладно скерувати її текст до парламентів іноземних держав і міжнародних парламентських організацій.

У тексті заяви зазначено, що Верховна Рада України вважає: президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. Вибори пройшли в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, таких як ОБСЄ, Рада Європи.

"Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян", – сказано в документі.

Також Верховна Рада України засудила застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

Окрім того, в заяві Верховна Рада України вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку. Українські парламентарі рішуче засудили та вважають неприйнятними незаконні затримання українських громадян. «Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси", – йдеться в заяві.

Україна відкинула звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі та вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі: "Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України".

Верховна Рада України також закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Як один із варіантів вона пропонує "нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій"

Проєкт Постанови зареєстровано за №3053а, її підтримали 228 народних депутатів.