live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові відкрили меморальну таблицю Ришарду Сівцю


фото: пресслужба Львівської ОДА (3)
Її встановили на вул. Костя Левицького, 45 – на будинку, в якому 15 років мешкав поляк.

Про це інформує пресслужба Львівської ОДА, передає "Еспресо.Захід".

 

"Сьогодні ми віддаємо шану людині, люблячому чоловіку, багатодітному батькові, особистості, для якої правда і людяність, свобода і жертовність були життєвими принципами і дороговказами. У далекому 1968 році саме цей чоловік вчинив безпрецедентний акт жертовності, протесту проти режиму, системи, незгоди з військовим втручанням країн Варшавського договору до Чехословаччини. Його рішення – це чітка, усвідомлена позиція. Ми пишаємось, що частина життя пана Ришарда пройшла у Львові. Схилімо голови перед подвигом цієї великої людини і разом будуймо кращий світ", – наголосив під час урочистостей перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

8 вересня 1968 року, під час свята обжинків на варшавському Стадіоні десятиліття, Ришард Сівець підпалив себе у присутності лідерів партії, дипломатів і ста тисяч глядачів на знак протесту проти участі Польщі в збройному втручанні країн Варшавського договору в події у Чехословаччині.

Ришард Сівец залишив послання, записане на магнітофонній платівці за два дні до самоспалення, що свідчило про обдуманість його рішення: "Люди, в яких залишилася хоч іскра людяності, оговтайтесь, почуйте мій крик – крик звичайної людини, сина народу, який власну і чужу свободу полюбив більше, аніж власне життя, оговтайтесь! Ще не пізно!"

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати