live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові розповіли, яким буде перший український додаток про класичну музику

Передпрезентація Ukrainian Live Classic відбулася у Львівському органному залі.

Про це повідомляє "Еспресо.Захід".

У рамках Днів європейської спадщини 11 вересня творці додатка презентували бетаверсію. Додаток буде двомовний – українською та англійською мовами. У ньому зібрали біографічні довідки про музикантів, інформацію про музику, записи концертів і 200 композицій. Аналогів такого українського проєкту, зазначають автори, немає у світі.

Тарас Демко розповідає, що деякі з записів архівні, а деякі музиканти створювали в Києві: "Ми сиділи по домівках на час карантину і розуміли, наскільки без культури, без соціалізації та багатолітніх здобутків людства важко жити. Тому ми вчимося, досліджуємо нашу країну. І раніше виникла ідея створити такий проєкт, який підсумував би маленьку діяльність нашої громадської організації "Колегіум музікум", а також Львівського органного залу. Ми впродовж багатьох років працювали з величезною частиною світової музичної культури, а в цьому велику роль відігравала українська музична спадщина. Торік ми виграли грант від Українського культурного фонду, щоб створили проєкт Ukrainian live tour зіграти концерти у 13 містах України. Задумалися, що потрібно зробити записи, оскільки проєкт поставив за мету виконати твори малознаних композиторів. З'явилася ідея поїхати ще раз після цього до Києва у найкращу за звуковими параметрами залу звукозапису Українського радіо. У результаті отримали 15 дуже хороших записів, у яких чудова якість і за які не соромно".

Іван Остапович розказує, що царина академічної музики в українській культурі найменш досліджена і досі немає систематизованої довідки про всіх композиторів: "Ми не знаємо тих людей, яких замовчували в радянський час. Наприклад, Михайла Вербицького, бо він був священником і його вважали націоналістом. Канон української музики тільки зараз вимальовується, ми тільки зараз дізнаємося в архівах факти про життя композиторів. Часто воно закінчувалося трагічно в концтаборах. Твори в більшості загублені. Досі немає єдиного джерела, де можна було б чітко від XV століття до сьогодення знайти весь комплекс розуміння музики. Створенням цього ми і займаємося".

Для завантаження додаток буде доступним уже в жовтні. Проєкт орієнтований на велику аудиторію. Презентують його в органному залі з великим концертом 15 жовтня, тоді ж уперше виконають одну із симфоній Стефанії Туркевич – першої української жінки-композиторки.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати