live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

72% українців називають мову важливим атрибутом незалежності, 77% - схвалюють викладання у школах державною, - опитування


фото: rfe
Переважна більшість громадян України називає українську мову важливим атрибутом незалежності, підтримує викладання предметів у школах українською та вважає, що держслужбовці мають у робочий час спілкуватися державною мовою.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на результати дослідження Фонду "Демократичні ініціативи" та соціологічної служби Центру Разумкова.

Так, 72% громадян вважають, що українська мова є важливим атрибутом незалежності України, не погоджуються з цим близько 25%. На заході лише 3% мешканців не вважають важливим атрибутом незалежності. У центрі України 77% вважають мову атрибутом незалежності, 20% - ні. У східному регіоні найбільше тих, хто з цим твердженням не погоджується - 49%.

Проблеми розвитку української мови першочерговими вважають 20% опитаних, ще 44% вважають розвиток української мови важливою проблемою, але зазначають, що країна має нагальніші потреби, 33% вважають ці проблеми другорядними. У західному регіоні найбільше тих, хто вважає ці проблеми першочерговими (42% проти 4% на Сході), а у східному регіоні переважає сприйняття проблем розвитку мови як другорядних (55%).

Більшість українців (52%) вважають, що в Україні не порушують права російськомовних громадян, 26% вважають, що права російськомовних порушують в окремих випадках, 10% кажуть про постійні порушення. На заході 76% вважають, що такі права не порушуються, в Центральній Україні також більшість підтримує цю думку. У східному регіоні 21% опитаних вважають, що права російськомовних порушуються постійно, 40% - у окремих випадках.

51% респондентів вважають, що мовні права україномовних людей на окупованих Росією територіях Криму та ОРДЛО порушуються (з них 25% відзначають систематичні порушення, 26% - окремі випадки), ще 19% вважають, що порушення мовних прав на окупованих територіях немає, а 31% респондентів не мають думки з цього приводу.

Більшість українців (66%) погоджуються, що російська мова в Україні може вільно використовуватися у приватному житті, але єдиною державною мовою має бути українська, 18% припускають можливість надання російській офіційного статусу в окремих регіонах, а 13% впевнені, що російська має стати державною на всій території України.

На заході, в центрі та у південному регіоні більшість вважає доречним збереження української як єдиної державної (62%), у східному регіоні 33% підтримують єдину державну мову, 32% виступають за надання російській регіонального статусу, ще 31% - за надання російській офіційного статусу по всій країні.

Переважна більшість українців (82%) погоджуються, що керівники держави і держслужбовці повинні у робочий час спілкуватися державною мовою. При цьому з цим погоджується у тому числі, й більшість мешканців півдня та сходу (82% та 63% відповідно).

Також переважна більшість українців в усіх регіонах погоджується, що всі громадяни повинні володіти державною мовою: загалом в Україні погоджуються 79%, не погоджуються 16%. Найбільше не згодних з цим на Сході - 28%, але більшість (65%) підтримують обов'язкове знання громадянами державної мови і в цьому регіоні.

В усіх регіонах схвалюють і викладання більшості шкільних предметів державною мовою: загалом в Україні прихильно ставляться до цього 77%, проти - 17%.

Мовні квоти підтримують 65% українців. Абсолютне схвалення цієї ініціативи - на заході (95%), більшість підтримує це й у центрі (71% - за, 26% - проти) та на півдні (46% - за і 40% - проти). У східному ж регіоні більше тих, хто не схвалює такий крок - 38% підтримують і 56% проти.

новини партнерів

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

27 лютого, 2021 субота

26 лютого, 2021 п'ятниця

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати