live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Хворий подолав COVID-19. Але тромб не дав йому шансу на життя…


фото: Nordic Life Science News
Лікарі б'ють на сполох: у хірургічні відділення лікарень усе частіше госпіталізують пацієнтів з віддаленими ускладненнями коронавірусної інфекції. На жаль, не всіх хворих вдається врятувати.

Як розповів "Еспресо.Захід" завідувач І хірургічного відділення Львівської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Гнат Герич, пацієнти з тромбозами, яких доправляють останнім часом до лікарні, – це ті люди, які хворіють на COVID-19 зараз або перенесли цю інфекцію нещодавно. Більшість із них – старше 50 років.

Вірус, як відомо, викликає згущення крові. Порушується коагуляційна функція, тобто згортання крові, внаслідок чого у різних частинах організму утворюються кров'яні згустки (тромби). Найбільш небезпечне ускладнення – тромбоемболія легеневої артерії, коли тромби з глибокої вени ноги з кровотоком "мігрують" у легені. Таке ускладнення може розвинутися, навіть якщо пацієнт лікується амбулаторно, вдома, тобто якщо COVID-19 у нього не має важкого перебігу.

За словами лікаря-хірурга, тромбози розвиваються й в інших ділянках. Зокрема, трапляється т. зв. мезентеріальний тромбоз (інфаркт кишечника), коли тромб заблоковує судини, які забезпечують кровопостачання тонкої кишки або відтік крові від неї. Оскільки тонка кишка є життєво важливим органом, рахунок йде буквально на лічені години. У дуже короткий період відбувається змертвіння органу. Коли пацієнта з підозрою на мезентеріальний тромбоз "швидка" доправляє у хірургічний стаціонар, лікарі мусять якнайшвидше поставити правильний діагноз, оперативним шляхом видалити кров'яний згусток і відновити кровопостачання. Змертвілу частину кишки також видаляють. Тотальний її некроз призводить до летальних наслідків.

Лікар зауважує ще одну особливість - збільшилася кількість пацієнтів з венозними тромбозами нижніх кінцівок. Вени аналогічно тромбуються і можуть викликати ускладнення, пов’язані з порушенням кровопостачання кінцівок ніг. У подальшому тромби можуть відриватися і, пересуваючись з током крові, закупорювати важливі судини.

Ось чому важливо дотримуватися рекомендацій лікарів, у тому числі застосовувати при коронавірусній інфекції антикоагулянти – препарати, які розріджують кров. Серед пацієнтів, які перебувають на стаціонарному лікуванні, антикоагулянти отримують усі без винятку, що, однак, не гарантує на 100%, що ускладнення не розвинуться.

Як пише найбільший німецький щоденний ілюстрований таблоїд Bild, дослідження, проведене нещодавно у США, показало, що застосування препаратів для розрідження крові у пацієнтів з COVID-19 на 50% зменшує в них ризик смерті від тромбозу та приблизно на 30% зменшує необхідність у підключенні до апарату штучної вентиляції легенів.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати