live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Пацієнтів, яким волинські хірурги в один день пересадили нирки вже готують до виписки


фото: надане Ковельським МТМО
І 18-річна дівчина, і 32-річний чоловік почуваються добре. Донори також швидко йдуть на поправку.

Про це у коментарі "Еспресо.Захід" повідомив лікар-хірург Ковельського міськрайонного територіального медичного об'єднання Андрій Павлусик, який увійшов до операційної бригади. Обидві трансплантації були проведені 29 серпня, після того як Ковельський район увійшов у "зелену зону".

"Пацієнти - 18-річна дівчина з вродженою вадою сечової системи, яка перебувала на гемодіалізі з 30 квітня цього року та 32-річний чоловік з хронічним гломерулонефритом (запаленням клубочкового апарату нирок. – Авт.), який проходив нирково-замісну терапію протягом останніх 4,5 років. Для дівчини донором стала її мама 1977 р.н., а для чоловіка – його батько 1961 р.н.", - розповів Андрій Павлусик.

За словами лікаря, донором може стати будь-яка здорова людина віком до 65 років. Важливо також, аби її орган підходив реципієнту, що визначається за чіткими критеріями. "У 32-річного пацієнта – ІV група крові. У його батька – ІІ. Це вперше ми провели пересадку нирки від донора до реципієнта з різними групами крові. Певні ризики, звісно, були, але операція минула успішно", - запевнив хірург.

І 18-річна дівчина, і 32-річний чоловік почуваються добре, але змушені будуть пожиттєво приймати імуносупресанти. Новий орган хоч і від найближчих людей, проте імунна система буде намагатися його відторгнути, тож потрібно їй у цьому завадити.

Донори також швидко йдуть на поправку. Лікарі рекомендують їм обмежити фізичні навантаження і споживання солі, але через якийсь час вони зможуть повернутися до нормального життя. "Багато людей живе з однією ниркою або одна нирка у них не працює, проте навіть не здогадуються про це", - каже лікар.  

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати