live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Дочекалися: сотні учасників бойових дій отримають довгоочікувані земельні ділянки від міста


фото: пресслужба ЛМР
Кілька років мерія годує військових обіцянками. Врешті-решт міські депутати врегулювали земельні питання, що дозволять "атовцям" отримати законну територію.

Про це повідомляє "Еспресо,Захід".

Сьогодні, 4 вересня, на сесії міської ради депутати врегулювали земельні питання із Рясне-Руською. Відтак майже шість сотень учасників бойових дій на Сході України матимуть змогу отримати законні та довгоочікувані земельні ділянки від міста. Окрім цього, мерія виділила бійцям-членам гаражно-будівельного кооперативу "Десант" земельну ділянку на вулиці Рахівській.

Історія із землею для військових триває давно. Виділити територію учасникам російсько-української війни мерія міста обіцяє ще з 2017-го. Три роки тому виділили землю, а скористатися нею хлопці не могли. Через недоліки в документах. Ба більше, права власності на ділянки хлопці досі не отримали.  За словами співзасновниці громадської організації "Соціальний захист населення та учасників АТО" Лесі Турашвілі, на свою землю очікують 598 учасників війни. Раніше ділянка була на території Пустомитівського району, за межами всіх населених пунктів. Розпорядником земель був Держгеокадастр. Після об’єднання в ОТГ ділянки увійшли у склад Зимноводівської ОТГ, а 13 ділянок перейшли до Рясне-Руської, в зовсім інший район. Влада Рясне-Руської готова віддати місту ці ділянки, але навзаєм хоче рівноцінну землю біля Львова.

Після численних зустрічей з мером, акцій протестів під стінами міської ради проблему нарешті вдалося частково розблокувати. Однак аби довершити справу, ще потрібно доробити документацію. Проголосоване рішення - не остаточне.

"За три роки ми це нарешті зробили. Я мало не заплакала, - зізнається журналістці "Еспресо-Захід" співзасновниця громадської організації Леся Турашвілі. - Втім це не остаточне рішення. Нам ще потрібно розробити технічну документацію, передати її в Зимноводівську ОТГ, де на сесії її теж мають прийняти. Лиш потім  можна очікувати рішення про надання права власності на землю. Загалом всі рішення при великому бажанні можна розробити за кілька днів. Проте, зважаючи на наш досвід, було б добре до нового року завершити цю справу".

Нагадаємо, неодноразово учасники російсько-української війни пікетували під стінами мерії з вимогою віддати їхню законну землю. Останні демонстрації відбулися 24 липня, де зібралися десятки військових. Тоді ветеранам вдалося поспілкуватися з Андрієм Садовим, котрий пообіцяв потрібні рішення проголосувати на сесії 6 серпня. Втім результату вдалося досягнути лиш нині.

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати