Суд у Львові скасував дозвіл на будівництво ВЕС на полонині Боржава

Судове слухання відбувалося у Восьмому адміністративному суді міста Львова й завершилось скасуванням дозволу Держархбудінспекції на будівництво вітряків на Боржаві, що на Закарпатті

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомила викладачка Ужгородського університету, екоактивістка Оксана Станкевич-Волосянчук.

"Просто бомбезна новина зі Львова! Група #Save_Borzhava виграла апеляційний суд і на сьогодні дозвіл від ДАБІ на будівництво ВЕС на Боржавському хребті скасовано!

Що ж, це не перша і не остання наша перемога у справі захисту природи! Дякую усім причетним!" – написала активістка.

Спільнота #Save_Borzhava була створена небайдужими спортсменами, екологами, журналістами та місцевими підприємцями після того, як стало відомо, що інвестори хочуть з допомогою місцевої влади забудувати полонину Боржава вітряками ВЕС. Вони були свідомі того, що це зруйнує цілу екосистему Карпат, тому взялися доводити це в суді. І сьогодні вони святкують важливу перемогу.

"Сьогодні у Львові відбулося судове засідання за апеляційною скаргою ГО "Ноосфера" та Всеукраїнського громадського руху #Save Borzhava до Держархбудінспекції (м. Київ) щодо скасування дозволу на будівництво 34-х гігантських вітряків на найдовшій полонині українських Карпат – полонині Боржава.

Перед засіданням відбувся мітинг на підтримку збереження Боржави за участі представників громад свалявських Березників, міжгірського Пилипця, екологічної, наукової, туристичної, спортивної спільнот та небайдужих громадян", – йдеться на Фейсбук-сторінці спільноти.

Як повідомляє "Закарпаття онлайн", забудовник ТОВ "Атлас Воловець Енерджи" отримав дозвіл на будівництво 34 вітроенергетичних установок висотою до 180 м на вершинах та відрогах Боржавських Полонин. Вся територія планованого будівництва віднесена Радою Європи до «Смарагдової Мережі» – тобто ця зона є особливо цінною з точки зору збереження біорізноманіття у Європі, а будівництво тут є порушенням міжнародних зобов’язань України зі збереження таких територій. Масштабні будівельні роботи на нестійких ґрунтах полонини могли призвести до ряду катастрофічних наслідків для чутливої гірської екосистеми, а також для господарства прилеглих районів. Техногенне втручання в унікальні ландшафти мало б наслідком втрату туристично-рекреаційного потенціалу цього регіону.

Фото: Facebook Врятуй Боржаву

Дозвіл на будівництво був виданий з порушеннями законодавства. Водночас суд першої інстанції проігнорував низку важливих для справи обставин, а також цинічно порушив права позивача – ГО "Ноосфера", не дозволивши ознайомитись з документами, які були підставою для отримання оскаржуваного дозволу.

Відтак екологічні активісти оскаржили судове рішення 1-ї інстанції в апеляційному суді.

За підсумком засідання, суд скасував дозвіл Держархбудінспекції на будівництво вітряків на Боржаві.

Фото: Facebook Врятуй Боржаву

Принагідно захисники Боржави відзначають чітку та законну позицію колегії суддів під головуванням судді Лариси Іщук, які ґрунтовно підішли до оцінки матеріалів справи та винесли справедливе рішення про скасування незаконного рішення Закарпатського окружного адмінсуду.

Більше про перебіг протистояння активістів та потенційних забудовників та огляд тієї шкоди, яку могла б принести ВЕС на гірському хребті Боржава читайте тут.