live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

"Городницький скарб" хочуть передати на постійне зберігання до Новоград-Волинського музею


фото: Fb Олександрf Алфьоровf
Міністерство культури та інформаційної політики України вважає за доцільне передати знайдений 28 серпня скарб срібників часів князя Володимира Великого та Святополка Окаянного (т.зв. "Городницький скарб") Національному музею історії України для подальшого наукового опрацювання.

Про це йдеться на сайті міністерства, переда "Еспресо.Захід".

"Музей має досвід проведення наукової експертизи та необхідних заходів з консервації та реставрації, а також спеціалістів-реставраторів відповідної категорії", - зазначила заступниця міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко.

МКІП вважає, що після реставрації та опрацювання скарб найдоцільніше передати до фондів Новоград-Волинського краєзнавчого музею, де є всі необхідні умови для його належного зберігання та охорони.

Також Міністерство наполягає на виплаті грошової винагороди автору знахідки, який добровільно передавунікальний дорогоцінний скарб національного значення до Державного музейного фонду України.

Нагадаємо, 28 серпня мешканець смт Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області Сергій Комар,знайшов скарб з 32-х срібників і передав його місцевій владі. Пізніше на місці знахідки археологи відшукали ще 6 монет. Комплекс знахідок є першим практично повністю задокументованим скарбом срібників. Такого в нашій історії не було майже півтора сторіччя - попередній подібний скарб було знайдено 1876 року під час будівельних робіт на Вознесенському узвозі в Києві.

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати