live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Посла Польщі обурила меморіальна таблиця, встановлена в Гуті Пеняцькій на Львівщині


фото: facebook.com/apostolmiki
Бартош Ціхоцький у понеділок звернувся з листом до голови Бродівської районної державної адміністрації Оксани Прокопець

Посол висловивши рішучий протест проти відкриття в Гуті Пеняцькій, що на Львівщині, меморіальної таблиці з написом "бандити з Армії Крайової". Про це повідомило польське видання Onet, яке цитує "Європейська правда".

У виданні зазначили, що дізналися про встановлення меморіальної таблиці українцям, загиблим у Гуті Пеняцькій, з публікацій у на facebook-сторінці Червоноградської міської організації ВО "Свобода".

В одному з повідомлень, зокрема, цитують військового капелана Михайла Греділя, який каже, що "ми занадто толерантні до своїх ворогів". 

Посол Польщі у своєму листі до Прокопець висловив "рішучий протест" і обурення проти дій "Свободи" та наголосив, що очікує негайних кроків з "припинення на території, що є під порядкуванням Бродівської райдержадміністрації, демонстрації ненависті і зневаги до тих, хто вже постраждав і не може вимагати правосуддя".

Посол запитав главу Бродівської РДА, чи давало підлегле їй відомство дозвіл на зведення цього пам'ятника, "зокрема, з оманливою і образливою таблицею". 

"Я вірив і досі вірю, що Гута Пеняцька може стати місцем відбудови процесу примирення між поляками і українцями, але я бачу, що в Україні є кола, які турбує кожен крок у правильному напрямку і які хотіли б з незрозумілих для мене причин скасувати кожен позитивний процес, недавно ініційований президентами Анджеєм Дудою і Володимиром Зеленським", – заявив посол Польщі. 

На це відреагував український журналіст, публіцист та історик Вахтанг Кіпіані.

"Польський посол Ціхоцький знову вдарив у штангу. Він висловив протест щодо плити, встановленої у Бродівському районі, де йдеться про "бандитів з АК". Мовляв, це неприпустимо і є "демонстрацією ненависті і зневаги до тих, хто вже постраждав і не може вимагати правосуддя". Все так, але не так. На території Польської республіки за останні роки знищено або сплюндровано десятки поховань українців, які на своїй землі воювали за свою державу. І попри те, що вони "вже постраждали і не можуть вимагати правосуддя" поляки пишуть на цих могилах і ще на інших пам'ятниках про "бандитів з УПА". Мовчу про ганебні закони про "бандеризм", ухвалені сеймом. Не може бути так - у нас у Польщі ми робимо все, що хочемо, а в Україні ви робите те, що нам, політикам і дипломатам від PiS, подобається", – на писав він на своїй facebook-сторінці.

Довідково. Гута Пеняцька – село, яке існувало на теренах сучасного Бродівського району Львівської області (у грудні 1920-го – вересні 1939 року перебувало у складі Бродівського повіту Тернопільського воєводства), зі значною перевагою польського населення.

28 лютого 1944 року під час каральної операції німців проти радянських партизанів у селі було знищено всі 172 будинки та замордовано мирних мешканців (за різними оцінками від 500 до 800 осіб, включно з жінками та дітьми). Врятуватися вдалося одному поляку, який утік через дверцята, якими випускали з хати дрібну живність.

За свідченнями старожилів села Підгірці, у спаленні Гути Пеняцької брали участь три німецькі частини, що розташовувалися: на місцині «Кам'янка» біля с. Підгірці, с. Ясенів та між селами Ясенів і Чишки, підняті за тривогою. Причиною знищення села стало зникнення двох німецьких офіцерів поблизу складів з боєприпасами, які розміщувалися у Підгірцях у місцині «Лісовики». Німці знали, що в Гуті-Пеняцькій радянські партизани з загону «Переможці» після тривалого перебування там залишили своїх агентів та багато зброї.

У польській літературі поширена теза про винищення Гути Пеняцької частиною дивізії «Галичина». Проте, за твердженням дослідника Андрія Боляновського, у той час там не діяв жоден із куренів галицької дивізії.

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати