live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Обрано керівництво Секретаріату мовного омбудсмена

На посади їх призначать після проходження спецперевірки

Про це йдеться на facebook-сторінці Уповноваженого із захисту державної мови, передає "Еспресо.Захід".

"Відповідно до чинного законодавства України завершено добір на посади керівника Секретаріату Уповноваженого та першого заступника керівника Секретаріату. Серед 16 претендентів обрано найбільш фахових і компетентних", – зазначено в повідомленні.

Мовний омбудсман Тарас Кремінь зазначив, що кандидатів оцінювали за такими критеріями: професійність, мотивація, знання законодавства тощо. Крім того, кожен із претендентів на посади представляв свою стратегію діяльності.

У підсумку добору керівником Секретаріату обрано Юрія Зубка, який "упродовж багатьох років на різних посадах – від заступника міністра культури та керівника служби віцепрем’єр-міністра України – опікувався питаннями державної мовної політики, розвитку українського кінематографа тощо".

Першим заступником керівника Секретаріату стане Аліна Шпак, яка раніше працювала у Департаменті архівного забезпечення Служби безпеки України, Центрі досліджень визвольного руху, активно займалась процесом декомунізації в Україні, "проявила себе як ефективний менеджер на посаді першого заступника голови Українського інституту національної пам'яті".

Відтак найближчим часом Секретаріат зможе приймати звернення та скарги громадян, а також продовжить укомплектовувати штат, – зазначив Тарас Кремінь. Він додав, що вже опрацьований і затверджений паспорт бюджетної програми на 2020 рік, а в Міністерстві фінансів України успішно захистили бюджетний запит на 2021 рік.

  • Нагадаємо, в липні на засіданні уряду призначили нового мовного омбудсмена. Ним став нардеп VIII скликання від фракції "Народний Фронт" Тарас Кремінь.
  • Інший учасник конкурсу, відомий львівський правозахисник і борець за дотримання мовного законодавства Святослав Літинський, зазначав тоді, що вибори Уповноваженого з мовних питань відбулися прозоро й чесно, незважаючи на намагання влади зірвати їх, а Тарас Кремінь є людиною, яка відповідає усім критеріям очільника цього органу.
Все по темі

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати