live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Коров'яча бриндза: вже другий гуцульський продукт готується отримати географічне зазначення


фото: фейсбук-сторінка фестивалю "Гуцульська бриндзя"
Це має відбутися ще цьогоріч, а першим таким продуктом стала овеча бриндза, зареєстрована минулого року.

Про це повідомляє "Бліц-Інфо", інформує "Еспресо.Захід".

Гуцульська коров'яча бриндза стане другим продуктом в Україні з маркою географічного зазначення. Заявку на реєстрацію подала громадська спілка "Асоціації карпатських ватагів", яка займається виробництвом традиційних сирів.

Як розповів голова спілки Іван Мойсюк, асоціація створена два роки тому та нараховує 26 членів, з них 16 постійно займаються виробництвом бриндзи. Решта – громадські активісти, науковці та туристичні гіди.

Зареєструвати гуцульську коров'ячу бриндзу, як продукт географічного зазначення, вирішили для того, аби зберегти унікальну рецептуру.

"Це є унікальний продукт, який виготовляли тільки у нас на Гуцульщині. Після реєстрації ми зможемо просуватись не тільки на внутрішньому ринку, а й на зовнішньому. Рецептура коров'ячої бриндзи – одна, так виготовляли ще наші предки 500 років тому. Ми її дотримуємось, готуємо у тих самих умовах, використовуємо ті самі інгредієнти та посуд", – ділиться Мойсюк.

Національний експерт з маркетингу і комунікацій проєкту ЄС "Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні" Іван Гайванович додає, що минулого року гуцульська овеча бриндза перша в Україні отримала географічне маркування. А реєстрацію другого та третього продукту з маркою географічного зазначення очікують цьогоріч. Це буде гуцульська коров'яча бриндза та мелітопольська черешня.

"Для того, щоб отримати реєстрацію, гуцульська коров'яча бриндза повинна відповідати вимогам специфікації. Вона має бути виготовлена на висоті не менш ніж 700 метрів над рівнем моря, обов'язково в сезон випасання на полонинах, без консервантів, з дотриманням контролю якості та традиційних технологій виробництва, а також з молока корів традиційних для цієї місцевості", – пояснює експерт.

Нагадаємо, після реєстрації популярність овечої бриндзи зросла. Зокрема, на Рахівщині створили окремий приватний музей, який планують відкрити найближчими днями.

новини партнерів

3 березня, 2021 середа

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

28 лютого, 2021 неділя

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати