live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У львівській лікарні швидкої допомоги вперше ендоскопічно видалили частину легені з новоутворенням


фото: facebook/emergencyhospitall
60-річна пацієнтка звернулася у лікарню на Миколайчука з новоутворенням у легені. Тут її дообстежили і рекомендували операцію

Торакальний хірург Юрій Король видалив частину легені з патологічним вмістом не традиційним відкритим способом, а ендоскопічно – з допомогою мікроскопа і відеоапаратури. Це перша така операція у цій лікарні, передає "Еспресо.Захід".

Метод, яким оволодів хірург торакального відділення лікарні швидкої допомоги Юрій Король, в Україні відносно новий у хірургічному лікуванні легень, хоча у світі це вже давно поширена практика.

"Ендоскопічна лобектомія – це малоінвазивне втручання майже без скальпеля і, можна сказати, майже безкровне, адже повноцінний розріз грудної клітки не проводиться. Частину легені ми видаляємо через маленькі проколи розміром 1- 2,5 см без розкриття грудної клітки – як при видаленні жовчевого міхура. Через отвори вводять торакоскоп (оптичну трубку для дослідження плевральної порожнини) і хірургічні інструменти. Зображення відображаються на моніторі. Відеокамера дозволяє збільшувати зображення до десяти разів, так хірург бачить більше, ніж при відкритих операціях. Такі операції добрі тим, що хірург може дістатися до такого місця, до якого важко дістатися вручну. Єдине, що такі втручання є витратними для пацієнта, бо дорогі розхідні матеріали. Але наша пацієнтка наважилася ризикнути", – розповів "Еспресо.Захід"  торакальний хірург Юрій Король.

Після проведення такої операції пацієнти, як правило, відчувають менше болю і значно швидше відновлюються порівняно з відкритими операціями. Крім того, у них менший ризик розвитку інфекції, менші крововтрати і менше ускладнень.

"Такі пацієнти швидше встають на ноги. Після торакоскопічних лобектомій людина на наступну добу встає, а через чотири-п’ять діб ми вже можемо її виписувати додому. Шви знімаємо дещо пізніше, але людина може бути вдома", – наголошує Юрій Король.

Операція у 60-річної пацієнтки пройшла успішно. Новоутворення вдалося повністю видалити. На разі чекають гістологічного висновку.

"Сьогодні пацієнтка почувається добре. Я їй навіть сьогодні пропонував піти додому, але пацієнтка відмовилася, хоче таки побути під нашим наглядом, нашим людям ще незвично з думкою, що так швидко після операції можна повернутися додому", – каже Юрій Король.

Понад 15 років лікар опанував торакоскопію і опановує нові методики далі.

"Продовжуємо переймати кращий досвід закордонних хірургів, час від часу їздимо на закордонні стажування. От і зараз мав їхати до конференції в Іспанії, але карантин завадив.  Але будемо вчитися онлайн. Треба вчитися кращому, адже медицина і наука не стоять на місці", – переконаний Юрій Король.

Відеоасистовану хірургію у лікарні швидкої допомоги розвиватиме й надалі.

Фото: facebook/emergencyhospitall

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати