live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Буковині з’явились одні із перших в країні інтерактивні бюджети шкіл


фото: 20minut.ua
Вижницька, Глибоцька та Усть-Путильська об’єднані територіальні громади Чернівецької області запустили інтерактивний інструмент бюджету шкіл.

Відтепер мешканці громади можуть дізнатися про обсяги коштів, які виділяються на кожну школу, і отримати візуалізовану детальну інформацію про те, на що саме витратити гроші у школі, наприклад, скільки школа витратила на зарплату, комунальні послуги, харчування, закупівлю комп’ютерного обладнання тощо, повідомляє ІА АСС, передає "Еспресо.Захід".

"В умовах децентралізації змінюється характер фінансування шкіл – контроль над ефективністю витрат переходить від центральної влади до місцевих громад. Однак наразі батьки не мають зручних інструментів, які б у спрощеному вигляді дозволили відслідковувати витрати школи, порівнювати між собою різні заклади та оцінювати їх ефективність", – зазначив виконавчий директор CASE Україна Дмитро Боярчук.

Також користувачі інтерактивного бюджету школи можуть прямо на сайті ставити запитання, вести обговорення і робити пропозиції про розподіл коштів на розвиток школи.

Крім окремих бюджетів шкіл, CASE Україна запустив онлайн-платформу, завдяки якій батьки можуть порівняти показники своєї школи – кількість учнів, кількість учителів, загальні видатки, видатки на одного учня – із іншими закладами ОТГ, регіону та України в цілому. Наприклад, за допомогою інструменту можна дізнатися, що Іспаська школа Вижницької ОТГ має у складі 67 учителів, які навчають 642 учні, на що закладу виділено у 2020 році 13,9 млн грн або 22 тис. грн на одного учня. А в Усть-Путилівській школі однойменної громади 17 учителів навчають 136 дітей, на що мають фінансування цього року у розмірі 4,66 млн грн або 34 тис. грн на одного учня.

Як повідомляють розробники, мешканці будь-якої ОТГ можуть на сайті онлайн-платформи подати заявку на безкоштовне створення інтерактивних бюджетів шкіл.

На сьогодні, крім Вижницької, Глибоцької та Усть-Путильської ОТГ, до інтерактивних бюджетів підключені школи ще 20 громад у 14 областях.

Інструменти запущено в рамках проєкту Global Communities "Децентралізація приносить прозорість та ефективність в медицині та освіті" (ДІЄМО). Розробка та бюджетне консультування були забезпечені Центром соціально-економічних досліджень CASE Україна.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати