live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Матеріальну базу української профтехосвіти обіцяють оновити – Кабмін виділив 100 млн грн

Уряд передасть місцевим бюджетам 100 млн грн для створення навчально-практичних центрів сучасної професійної освіти

Кабінет Міністрів України підтримав проєкт розпорядження, який передбачає розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення навчально-практичних центрів сучасної професійної (професійно-технічної) освіти у 2020 році. Відповідне рішення уряд ухвалив під час чергового засідання 26 серпня.

За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, ідеться про суму в розмірі 100 млн грн.

«У більшості таких закладів освіти матеріально-технічна база не оновлювалася десятиліттями. Водночас і промисловість, і сільське господарство потребують професійних робітників. Важливо виховувати нашу молодь, яка буде професійно підготовленою й зможе отримувати достойну роботу на українських підприємствах», – сказав Шмигаль.

Як уточнили в МОН, за ці кошти 52 заклади професійної освіти з усієї країни облаштують 53 навчально-практичних центри новим обладнанням і технікою. Найближчим часом рішення про розподіл субвенції розгляне Комітет Верховної Ради України з питань бюджету. Однак адміністрації закладів, які отримають ресурси для облаштування центрів, уже зараз можуть запустити процедури проведення необхідних закупівель.

Цього року МОН змінив принцип, за яким розподіляють кошти на створення навчально-практичних центрів. Наприклад, податися на конкурс могли заклади, які вже мають такі центри, але хочуть оновити обладнання або розширити наявну матеріально-технічну базу. Крім того, заклади профтехосвіти разом із місцевою владою самостійно визначали професії, за якими бажають створити навчально-практичний центр. Оскільки його створення вперше має відбуватися на засадах співфінансування, під час прийняття рішення управлінці враховували пріоритетні для регіонального ринку праці напрями.

Довідка.

Навчально-практичні центри – це майстерні і лабораторії закладу професійної освіти з новим обладнанням та технікою. Учні проводять там заняття, а дорослі – підвищують кваліфікацію або перенавчаються.

Нині в Україні вже працюють 145 навчально-практичних центрів, на створення яких Кабмін упродовж 2016-2019 років спрямував 250 млн грн. Крім того, близько 90 навчально-практичних центрів відкрили за підтримки соціальних партнерів.

новини партнерів

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

25 лютого, 2021 четвер

24 лютого, 2021 середа

23 лютого, 2021 вівторок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати