Марш нескорених: у Львові пройшла хода на підтримку військових

Сотні людей у вишиванках та з національною символікою пройшли ходою вулицями міста.

Завітали у військовий госпіталь, провели урочисті заходи біля пам’ятника Тарасу Шевченку та помолилися за здоров’я бійців у Гарнізонному храмі Петра і Павла, - про це повідомляє "Еспресо.Захід"

Ще від ранку у Львові тривали урочисті заходи з нагоди Дня Незалежності України. Розпочалося все з вшанування пам’яті полеглих Героїв у Революції Гідності та російсько-українській війні. Сотні людей та ветеранів війни прийшли у вишиванках та національній символіці згадати та віддати шану полеглим.

"У нас нині окупаційна влада, тому марші необхідні, щоб Україна взагалі була, - зазначила у коментарі журналістці "Еспресо.Захід" львів’янка Ольга Кадиляк. - Україна в серці буде завжди. Я підтримувала Майдан і буду підтримувати, незалежно від того, що всякі виповзли Бужанські, Сніжани, всяке це "кацапориле" нещастя. Тому мені важливо бути тут, серед своїх".

Після поминальних заходів сформувалася колона, яка рушила вулицями міста. "Марш нескорених" організували ветерани війни. Сотні військових прийшли підтримати своїх побратимів.

 

Серед  присутніх — ветеран війни Віктор Царьов. Нині чоловік вже звільнився з армії, втім про друзів не забуває. "Це наша новітня історія, те, що залишається з нами назавжди, як і пам’ять про полеглих Героїв — це наше майбутнє. Не знаючи історії — ми не маємо ніяких можливостей будувати справжнє майбутнє для своїх дітей та своєї країни. Війна триває і 29 річницю Дня незалежності ми знову зустрічаємо зі зброєю в руках і боронимо свою державу", - сказав Віктор Царьов кореспондентці "Еспресо.Захід".

Віктор Царьов з дружиною

Колона рушила до військового госпіталю. Там привітали поранених бійців. Напередодні хлопцям ветерани завезли невеличкі подарунки, а нині біля стін будівлі заспівали гімн та подякували за боротьбу.

На чолі колони військові, а за ними волонтери із Львівської волонтерської кухні. Хлопці і дівчата упродовж років готують їжу на передову. Серед них Світлана Філатова. В жінки син та чоловік воювали на передовій та нещодавно повернулися з фронту.  Нині один день на тиждень намагається викроїти час на приготування їжі для військових. Готує чаї, узвари, енергетичні суміші та випічку.

"Треба показати нашим солдатам, що ми їх підтримуємо, - каже пані Світлана. - Хлопці нас там захищають, а ми їх тут підтримуємо. Також важливо  віддати честь загиблим, які загинули за нашу волю. Завдяки нашим солдатам ми на даний момент живемо у спокійному місті і маємо спокійне життя".

Уздовж колони учасники ходи розгорнули синьо-жовті та червоно-чорні стяги. Один край прапора не відпускає з рук малеча. Дарія Біличенко з дітьми переїхала до Львова з Миколаєва.

"Діти —  наше майбутнє, я не уявляю, як можна жити і не прищеплювати  цінності держави, в якій живеш, - зазначає жінка. - День Незалежності — свято, яке поза увагою залишити не можна. Україна — назавжди, і мусимо робити так, аби діти жили тут та любили цю країну. Оскільки ми недавно переїхали з півдня,  нам корисно і цікаво долучитися до української громади саме тут. У Миколаєві ми також ходили на подібні заходи, тож вважаю за потрібне й тут підтримувати".

Нагадаємо, ранок Дня Незалежності у Львові розпочався із поминальних заходів. На Личаківському кладовищі вшанували пам’ять Героїв, котрі полягли у російсько-українській війні та на Революції