live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Прикарпатті до Дня Незалежності презентують книгу про маловідомі сторінки історії ОУН

Марія Бабінчук і Григорій Вацеба
фото: УІНП
Це видання про повстанську родину, яка заради порятунку своєї новонародженої дитини, віддала її на виховання чужим людям

Про це повідомляє видання "Курс", інформує "Еспресо.Захід".

У День Незалежності України, 24 серпня, в с. Яблуниця відбудеться презентація книги "Добро нації – найвищий наказ!", у якій йдеться про патріотизм і героїзм повстанців ОУН.

Презентація відбудеться о 15:00 біля хати родини Маківчуків на ділянці Діл. Саме сюди 1 вересня 1950 року надрайонний провідник ОУН Надвірнянщини Григорій Вацеба (Сулима, Магура) приніс на виховання свою доньку Мотрю-Ганусю. Її мати, Марія Бабінчук (Ксеня, Калина), теж була у підпіллі, де неможливо було доглядати дитину.

Вони залишали її у дружини свого бойового побратима зв’язкового ОУН Миколи Маківчука, начебто, ненадовго, але доля не дозволила батькам повернутися до дитини.

Марія та Григорій, віддавши донечку, продовжила боротьбу у лавах ОУН і разом загинули 1 червня 1951 року в селі Ловаги Рожнятівського району, підірвавши себе гранатою в оточенні МГБістів. Гафія Маківчук, яка виховувала дівчинку, передала її родичам Марії у 1957 році.

Унікальність книги ще й у тому, що тут вперше публікується пам’ятка повстанського життя і побуту – "Щоденник Надвірнянського Надрайонного осередку ОУН "Верховина" за зимовий період 1948/49 року", який написали Григорій Вацеба та Марія Бабінчук.

Що цікаво, організовує захід депутат Івано-Франківської обласної ради Андрій Марійчин – син цієї дівчинки, яку залишили повстанці і врятували чужі люди. Презентацію він приурочив до 70-річчя з дня народження своєї матері.

Ганна Марійчин. Фото: report.if.ua

новини партнерів

3 березня, 2021 середа

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

28 лютого, 2021 неділя

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати