live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Комарно на Львівщині відновлять костел XVII ст, що є найстарішою спорудою міста


фото: Портал Край
Комарнівська міська рада нещодавно провела конкурс на визначення підрядника проектно-кошторисних робіт на реставрацію храму Різдва Богородиці.

Інформація про це розміщена на порталі Prozorro, передає "Еспресо.Захід"

Перший дерев'яний костел у Комарно було збудовано ще в другій половині XV ст коштом короля Казимира Ягайла. Сучасний мурований храм спорудили у 1656-1658 роках за проектом львівського архітектора Войцеха Капіноса (Зичливого) коштом Миколи Остророга (один з польських воєначальників, яких розбили козаки, на чолі з Богданом Хмельницьким, під Пилявцями у 1848 році. Тоді полководці ганебно втекли з поля бою, за що отримали глузливі прізвиська. Остророга назвали "Латиною", що свідчило про його вченість і було не найгіршим варіантом, зважаючи, що інших назвали "Периною" і "Дитиною").

Саме у вдячність за свій порятунок, а також за те, що Комарно так і не змогли взяти війська козаків і татар, Остророг фундує тут костел.

Він збудований у стилі пізнього ренесансу з елементами бароко. Також був пристосований під оборонні функції. Найбільш яскравою є фасадна частина храму, прикрашена декором та скульптурами з тесаного каменю. Всередині збереглись залишки старовинного органу. Нерідко його порівнюють з костелом Єзуїтів у Львові (зараз – Гарнізонний храм).

У I половині XVIII століття перед фасадом святині було збудовано дзвіницю у формі тріумфальної арки. У 1774-1794 роках відбулось відновлення храму після пожежі 1774 року. У 30-х роках ХХ століття костел реставрували коштом парафіян та родини Лянцкоронських. З 1946 року святиню було закрито та передано під склад. Зараз храм належить греко-католицькій громаді. Водночас тут періодично відбуваються служби вірних РКЦ.

Костел внесено у перелік пам'яток національного значення – охоронний № 421/1.

Нещодавно Комарнівська міська рада провела конкурс на розроблення науково-проектної документації за об’єктом: "Ремонтно-реставраційні роботи пам’ятки архітектури національного значення костел XVII ст. Різдва Богородиці в місті Комарно Городоцького р-ну Львівської області".

Гранична вартість робіт була визначена у сумі 1 млн грн, проте переможець запропонував виконати проєкт за 707 070 грн. Ним став ФОП Новіцький Роман Григорович.

Інформація про тендер була оприлюднена 28 липня, а сам аукціон відбувся 10 серпня. Після оголошення переможців, один з учасників подав скаргу на його результати, звинувачуючи організаторів у безпідставному відхиленні його заявки. Скарга наразі перебуває на розгляді. Поки її не розглянуть, тендер вважається не завершеним.

 

новини партнерів

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати