live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На шляху до ЮНЕСКО. На Львівщині розпочався V фестиваль яворівських забавки та пирога


фото: Львівська ОДА
Його мета пропагувати знамениті вироби, які невдовзі можуть стати частиною всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО

Про перші заходи фестивалю повідомляє Фейсбук-спільнота "Наша Яворівщина", інформує "Еспресо. Захід".

Свято розпочалося з відкриття муралу на відновленому районному народному домі "Сокіл". На ньому зображені, звісно ж, кольорові яворівські іграшки.

Також у програмі представлення народних промислів Яворівщини та нагородження майстрів, які роблять і передають наступним поколінням вміння виготовляти яворівські забавки. А ще – майстер-клас, на якому всі охочі зможуть спробувати виготовити ці вироби власноруч.

Фото: Facebook "Наша Яворівщина"

Уперше цьогоріч, разом із фестивалем забавки, відбудуться і дебютні "Розточанські фестини" – свято приурочене яворівському пирогу. На ньому гості зможуть спробувати багато різновидів цієї, традиційної для регіону страви, а також познайомитися з найкращими господинями. Адже на святі також нагородять переможців дистанційного конкурсу на найкращий рецепт та спечений за ним пиріг.

 

Фото: Facebook "Наша Яворівщина"​
Нагадаємо, яворівський пиріг та забавка мають увійти до реєстру нематеріальної культурної спадщини України. А після того її подадуть також для внесення у список культурної спадщини ЮНЕСКО.

"Ми тісно співпрацюємо з експертами та управлінцями від культури й туризму. До кінця року сподіваємося внести яворівські пиріг та забавку до національного реєстру культурної спадщини. А з нового року розпочати процес внесення їх до списку спадщини ЮНЕСКО. Це дасть додатковий поштовх розвитку Яворівщини. Наша забавка має стати впізнаваною у всьому світі. Я мрію, щоб за кілька років її везли всі туристи, як сувенір з Львівщини та України. Я хочу, щоб наш яворівський пиріг подавали як особливу страву на дипломатичних фуршетах, де беруть участь українці. І вірю, що все це разом ми зробимо", – розповів заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Юрій Холод.

Фото: Львівська ОДА

За його словами, Львівська ОДА забезпечить фінансові затрати, щодо внесення яворівської забавки і пирога в реєстр спадщини. Також - організаційну і промопідтримку подібних свят.

Окрім того, заступник голови зауважив, що у намірах - створити музей яворівської забавки і пирога. Місцеві активні майстри  і управлінці району подали такий проєкт на всеукраїнський громадський бюджет.

Відзначимо, яворівська забавка у 2011 році прикрашала головну різдвяну ялинку Ватикану, що стало доброю промоцією і України, і цього промислу.

Також минулого року Національний банк України ввів в обіг три пам’ятні срібні монети з зображенням яворівських забавок.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати