live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові відкрився салон художньої фотографії "Краєвиди Львівщини"

37 авторів і сто творчих робіт об’єднав Львівський салон художньої фотографії "Краєвиди Львівщини", який відкрився сьогодні у фотогалереї Василя Пилип’юка. Подію присвятили 90-річчю Українського фотографічного товариства у Львові та Всесвітньому дню фотографії, який світова спільнота традиційно відзначає 19 серпня.

 

"Взагалі фотографи – люди, які люблять свята, – сказав на відкритті виставки ініціатор події, голова Львівської організації Національної спілки фотохудожників України Володимир Дубас. – Бо святкуємо свій день аж тричі у році: 7 січня, оскільки саме цей день, починаючи від 1839 року, вважається днем винайдення технології фотографування; 12 липня— бо це день святої Вероніки, покровительки фотографії; і 19 серпня, що стало міжнародним святом з легкої руки австралійського фотографа Корскі Ара. Але, попри те, ми не женемося за епатажем, не привертаємо до себе увагу флешмобами, а творимо те, що у вигляді каталогів буде у пам’яті й за роки".

Урбаністичні ландшафти та пейзажі природи запропонували увазі глядачів (яких запускали – з огляду на карантинні обмеження – до виставкових залів по десять осіб) як лауреати та переможці всіляких міжнародних фотосалонів, так і талановиті аматори. Головний критерій – якість творчого зору.

"Дехто може спитати: а чи потрібна візуалізація у такій формі того, що нас оточує? Однозначно, що так, – сказав у вітальному слові один з учасників виставки, священник зі Щирця Андрій Афтанас. – Незважаючи на те, що тут, можливо, не настільки все геніально та високо творчо, але все, як і в природі. Фотомитець – це людина, котра шукає нюансів цього божого світу, вміє бачити, підмічати, вловлювати момент, знаходити красу у, здавалося б, простих речах. І це ой як потрібно".

"Я мав щастя особисто знати двох осіб, котрі належали до Українського фотографічного товариства у Львові, – розповів у коментарі журналістці "Еспресо.Захід" Володимир Дубас уже по завершенні офіціозу (в якому, до слова, взяв участь колишній голова Львівської ОДА Олег Синютка). – "Неблагонадійного", яким вважала його радянська система, Ярослава Коваля, що був засуджений до розстрілу, а потім відбув понад десять років каторги на Воркуті, та завфотовідділу в поліграфічному технікумі Василя Проня. Коли Ярослава Коваля я знав епізодично, то Василь Пронь учив мене мистецтва фотосправи. І жодного разу не обмовився про свою причетність до Українського фотографічного товариства. Такі були часи – люди боялися. Лише коли мені потрапили до рук старі номери, ще за 1930-ті роки, часопису "Світло і тінь", то я побачив там його роботи. Ці люди були одержимими творчістю, такими, саме завдяки яким сьогодні можемо говорити про історичну тяглість традиції фотосправи у Львові".

Варте уваги, що на відкритті виставки частині фотомитців Василь Гладкий – начальник відділу мистецтв та розвитку культури Львівської облдержадміністрації (яка є співорганізатором виставки) – вручив грамоти за професійність. Як і те, що виставку можна буде подивитися впродовж місяця.

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

4 березня, 2021 четвер

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати