live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Львові пропонують реставрувати або демонтувати фонтан з русалками у Стрийському парку


фото: Мирослав Пархомик © westnews.info
Відповідну петицію зареєстрував львів'янин Віталій Харечко на сайті звернень до міської ради Львова. Триває збір підписів.

"Прошу виділити кошти та провести відповідні дії для того, щоб привести стан "Фонтану із русалками" в Стрийському парку до належного вигляду або взагалі забрати те, що він фонтану залишилось, і на цьому місці зробити площу, де можуть вільно гуляти відвідувачі парку і їхні діти", - йдеться у зверненні. 

Петиція зареєстрована 11 серпня, на сьогодні, 16 серпня, її підписали 28 осіб з 500 необхідних. Збір підписів триватиме ще 55 днів.

Фонтан з русалками обіцяли відреставрувати ще у 2018 році. Тоді серед львів'ян провели опитування, який проект потрібно реалізувати у Стрийському парку у першу чергу. Містяни висловилися за відновлення водних об'єктів, розчищення та облаштування берегових ліній. І власне дирекція парку запевнила, що насамперед відновлюватимуть фонтан "Русалка".

Як пишуть "Фотографії старого Львова", історія фонтану з русалками починається ще у 1894 році: його звели як декоративний елемент Крайової виставки, що розташовувався на її центральній алеї. Щоправда, посередині замість русалок красувалась вишукана декоративна ваза з водометом, з якого на кілька метрів вгору бив струмінь води. Фонтан оточував масштабний басейн – за задумом, у водоймі мали б віддзеркалюватися навколишні павільйони.

Фото: Фотографії старого Львова 

У 1921-1939 роках фонтан пережив метаморфозу і був перетворений на клумбу. Втім сам фонтан не розібрали, а лише присипали землею. Навіть декоративна ваза надалі розміщувалася посередині об’єкту, щоправда увінчана вона тепер була не водометом, а квітами.

Фото: Фотографії старого Львова 

Фонтан відновили після приходу до Львова радянської влади. А ось нинішні русалки з'явилися лише наприкінці 1980-х років. Тоді розпочалася реконструкція фонтану за проектом архітектора Миколи Обідняка та скульптора Ярослава Скакуна, відтак замість декоративної вази було встановлено бронзові скульптури русалок, яких дехто ще називає німфами. Також на нову було замінено систему подачі води, а контури басейну фонтану обкладено чорними гранітними плитами.

Втім до кінця фонтан так і не відреставрували. Також немає даних, що фонтан після оздоблення русалками хоч раз працював.

Зараз фонтан у занепаді. Скульптура пошкоджена, цінні елементи обличкування та обладнання були викрадені.

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати