live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Закарпатті тривають міжнародні змагання з парапланерного спорту


фото: ДСНС Закарпатської області
Цього року традиційний міжнародний Кубок Карпат 2020 Borzhava Forever відбувається вже вдесяте

Змагання триватимуть з 8 по 16 серпня на горі Гимба у Міжгірському районі, розповіла кореспонденту "Еспресо.Захід" організатор та директор змагань Божена Баган.

"Цього року до участі у змаганні зголосились на міжнародному сайті реєстрації близько 120 учасників, з майже 20 країн світу. Та через карантинні обмеження приїхати змогли лише 42. Переважно вони з України, але також приїхали два наші постійні друзі з Польщі та Білорусі", - повідомила організаторка.

Не зважаючи на обставини, змагання відбуваються повноцінно у кількох номінаціях для різного типу "крил", зокрема для спортивних та фан (початківці). Також окремо для жінок, командні змагання та загальний залік.

null

Зараз Кубок Карпат Borzhava Forever відповідає усім міжнародним стандартам, а колись це був просто турнір між однодумцями-парапланеристами.

"Я займаюсь організацією цих змагань з 2010 року. Подібний турнір був і до того, але він відбувався в іншому форматі та трохи в іншій частині Боржави. Спочатку це була більше зустріч однодумців. А ми вже почали робити його не європейському рівні: резервувати повітряний простір у РДЦ, друкувати карти, робити сувеніри, друкувати футболки", - розповіла Божена Баган.

null

Хоч рятувальники і стверджують, що з учасниками не мають особливих клопотів, а "параплан вважається найнадійнішим та найбезпечнішим літальним апаратом ", та все ж на змаганнях дуже серйозно підходять до безпеки. "У нас є домовленості з рятувальниками, медиками та військовими. Фахівці ДСНС чергують на горі та внизу. І в разі надзвичайного випадку вони знаходять пілота, надають йому допомогу і, за потреби, відвозять у Міжгірську чи Воловецьку районні лікарні. Також при потребі вилітає військовий вертоліт. На щастя, цього року у нас все спокійно.

Всі пілоти оснащені радіостанціями, є частота безпеки і в разі чогось можна відразу повідомити про проблеми, також пілоти можуть спілкуватись між собою та корегувати рух", - зазначила парапланеристка.

Ці змагання традиційно проводяться на горі Гимба, що є дуже зручним для учасників, адже тут діє підйомник. Також у с. Пилипець є розвинута інфраструктура для прийому великої кількості учасників. Цього року вони розмістились готель Шепіт Карпат, де також розташована база змагань.

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати