live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На Рівненщині виявили сім нових пам’яток археології: найдавнішій понад 10 тис. років

Загальний вигляд поселень Ходоси-2 і Хотин-1
фото: НДЦ "Рятівна археологічна служба"
Одразу сім об’єктів археології незабаром поповнять перелік нововиявлених пам’яток Рівненської області.

Про це повідомляє Науково-дослідний центр "Рятівна археологічна служба" Інституту археології НАН України.

Серед знахідок – два поселення енеоліту та доби бронзи, яким понад п’ять тисяч років. Вони розташовані поблизу сіл Ходоси і Хотин Рівненського району.

"Пам'ятки виявили під час обстеження території, що відвели під будівництво нової ділянки північного обходу міста Рівне від села Хотин до автодороги Р-05. Усі сім об’єктів є дуже цікавими та можуть суттєво доповнити інформацію про найдавнішу історію цього регіону", – розповів директор НДЦ "Рятівна археологічна служба" Олег Осаульчук.

На одній з пам’яток поблизу села Шпанів науковці натрапили на старожитності, яким понад 10 тисяч років: це вироби з кременю, зокрема і знаряддя праці. На сьогодні в області, як і в Україні в цілому, досліджено небагато пам’яток цього періоду. Найбільш пізні артефакти на цьому ж об’єкті датуються XIX ст. і розповідають нам про відносно недавню історію. 

Про результати розвідок археологи повідомили Міністерство культури України, яке рекомендувало внести усі об’єкти до списку нововиявлених пам’яток та виконати превентивні археологічні розкопки на давніх поселеннях в межах смуги відведення під дорогу. Відповідне звернення направлено до місцевого органу охорони культурної спадщини – управління культури та туризму Рівненської ОДА.

За словами археолога Олексія Войтюка – завідувача відділу давньої історії та археології Рівненського обласного краєзнавчого музею, вперше за багато років список нововиявлених пам’яток археології Рівненщини поповниться групою з кількох пам'яток на відносно невеликій площі.

"Усі об’єкти мають бути вивчені перед будівництвом дороги, як того вимагає закон. Кожен з них є винятково цікавим. Можливо, ми дізнаємось те, що цілком змінить наші уявлення про минуле нашого регіону", – говорить Олексій Войтюк.

Територію, що відведена під будівництво нової ділянки північного обходу міста Рівне, у 2019 році спільно з місцевими науковцями обстежила експедиція Науково-дослідного центру "Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України. Замовником робіт було приватне підприємство "Науково-виробнича фірма "Мостопроект" за кошти Служби автомобільних доріг у Рівненській області.

Наразі відбуваються перемовини зі Службою автомобільних доріг у Рівненській області про фінансування пам’яткоохоронних заходів. Посадовці запевняють, що археологи матимуть можливіть дослідити ті частини давніх поселень, яким загрожуватиме знищення.

Будівельні роботи на дорозі нині активно тривають.

новини партнерів

3 березня, 2021 середа

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

28 лютого, 2021 неділя

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати