live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Славському лісгоспі шукають старовікові ліси


фото: Facebook Дунайсько-Карпатська Програма
Представники ГО "Дунайсько-Карпатська Програма" розпочали дослідження лісів на території Славського держлісгоспу

Метою дослідження є виявити старовікові (понад 120 років) ліси, схожі до тих, що їх відшукали нещодавно на Сколівщині, повідомляє Еспресо.TV

"Роботи у Славському тільки розпочалися, затримка була зумовлена, очевидно, не надто великим бажанням співпраці", – розповіли "Еспресо" в організації. Проте справа зрушилась, як припускають, завдяки сприянню обласного управління лісового господарства. Скільки часу триватимуть роботи, поки що сказати складно, адже вони лише стартували.

Нещодавно Дунайсько-Карпатська Програма за підтримки Фонду Вітлі (Whitley Fund for Nature) завершила роботи у Сколівському державному лісогосподарському підприємстві. Тут вдалося виявити 530 гектарів квазіпралісів і природних лісів. Масиви старовікових лісів знайшли поблизу сіл Кам’янка, Труханів, Коростів і Козьова Сколівського району. При цьому старовікові ліси ростуть і в низькогір’ї, і на ділянках, що межують із полонинами на вершинах гір. Найбільше таких лісів – у Розгірчанському лісництві, на околицях села Розгірче.

"Лісгосп дуже здивував нас. По-перше, відповідальним ставленням і розумінням необхідності працювати задля збереження унікальних лісів. По-друге, господарюванням, котре зберегло для нас і майбутніх поколінь недоторкані лісові масиви з унікальним різноманіттям пов’язаного із ними життя", – зауважили в ГО "Дунайсько-карпатська програма". 

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства уточнили, що обстеження лісів тривало протягом травня-червня. Його провели на загальній площі 597 гектарів у п’яти лісництвах ДП “Сколівське лісове господарство”. Згідно з висновками науковців, виявлено 290,4 га квазіпралісів і 278,2 га природних букових і буково-ялицевих лісів.

Фото: Facebook Дунайсько-Карпатська Програма

За підсумками проведених обстежень відбулася нарада, на якій представники ДП "Сколівське лісове господарство" погодилося надати статус природних лісів і квазіпралісів виявленим ділянкам після отримання наукового висновку, виключити їх з планів рубок і забезпечити сувору охорону таких лісів.

Виявлені лісові ділянки, особливо в умовах змін клімату, відіграють вкрай важливу роль у забезпечення водного балансу гір, захищають населення від згубних наслідків повеней, паводків, зсувів і селів. Вони є унікальним осередком дикої природи, а з новим статусом буде гарантія, що цю роль вони виконуватимуть і в майбутньому.

Фото: Facebook Дунайсько-Карпатська Програма

Довідково

ГО Дунайсько-Карпатська Програма – це команда фахівців і науковців з питань екології, охорони природи, сталого розвитку природних екосистем, лісового господарства, водно-болотних угідь, екологічного правознавства та інших проблем збереження й невиснажливого розвитку довкілля. Вона провадить наукові дослідження та готує експертні висновки щодо оцінки впливу на довкілля.

Дунайсько-Карпатська Програма створена в листопаді 2009 року з метою розвитку й формування Всесвітньої мережі WWF (Всесвітнього фонду дикої природи) в Україні. До 2016 року виконувала роль юридичного представника WWF в Україні. З осені 2018-го організація змінила концепцію свого формування та розвитку та стала організацією експертного середовища з питань екології, охорони природи та сталого розвитку природних екосистем.

Нині ГО "Дунайсько-Карпатська Програма" спільно з лісівниками Львівщини проводить роботи з обстеження лісів у державних лісогосподарських підприємствах на предмет виявлення деревостанів, які мають ознаки природних лісів, старовікових лісів, пралісів і надання таким лісам відповідного охоронного статусу.

 

новини партнерів

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

8 березня, 2021 понеділок

7 березня, 2021 неділя

6 березня, 2021 субота

5 березня, 2021 п'ятниця

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати