live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порушення на тендерах у Львові: мерія оскаржує зауваження аудиторів у суді


фото: Фото: varianty.lviv
Львівська міська рада не погоджується з рішенням Державної аудиторської служби України щодо порушення законодавства у 89 закупівлях і оскаржує його в судовому порядку


Про це заявила директорка департаменту економічного розвитку Ірина Кулинич, яку цитує прес-служба Львівської міської ради.

Як відомо, аудитори виявили порушення в закупівлях, що їх провела Львівська міська рада впродовж останніх півтора року, на загальну суму майже 903 млн грн. Найбільше порушень було підтверджено в закупівлях трьох ЛКП ("Ратуша сервіс", Агенція ресурсів Львівської міської ради" та "Зелене місто") та двох міських відділів освіти.

Окремо слід виділити закупівлю комунального підприємства "Палац ігрових видів спорту" щодо будівництва Палацу спорту на проспекті Червоної Калини. За результатом проведеного моніторингу цієї процедури закупівлі вартістю 499 млн 888 тис. 888 грн Держаудитслужа виявила та підтвердила порушення. Зокрема, неправомірно було визначено переможцем учасника, тендерна пропозиція якого не відповідала вимогам замовника.

Як зазначила Ірина Кулинич, усі зауваження, які дає Держаудитслужба та Центр громадського моніторингу, у ЛМР ретельно розглядають і дають свої пояснення.

"На кожне їхнє зауваження наші головні розпорядники надають пояснення, які публікуються у вільному доступі, їх можна перевірити. Найголовніше — ми оскаржуємо все у судовому порядку", – каже вона.

Також Кулинич навела приклади оскаржень: "Перший із них — Палац спорту, що має закупівель на 500 млн грн. Із дев’яти судових засідань жодного разу не були присутні представники Держаудитслужби. Виглядає так, що вони написали якісь зауваження, і ці порушення є не підкріплені більше нічим, якщо вони на засіданні не з’являються. Інший приклад — ЛКП "Агенція ресурсів Львівської міської ради". За результатами моніторингу надано спростування в системі Prozorro на чотири закупівлі. Вони є у вільному доступі. Жодного реагування на наші заперечення від Держаудитслужби не було і нема. Ми навіть не подаємо до суду, тому що жодної реакції немає. Жодної підстави для розірвання договорів теж нема. Якщо говорити про виконання робіт, то можна чітко сказати, що підрядники всі роботи виконують дуже якісно і в відповідні терміни. Ще один приклад стосовно ЛКП "Львівавтодор". Двічі оскаржували висновки до суду. У лютому 2020 року аудитори були присутні на засіданні один єдиний раз, і то попросили його відтермінувати. Сума закупівель по ЛКП "Львівавтодор" виходить 92 млн грн. По ЛКП "Ратуша-сервіс" — фактів підтвердженого порушення на сьогодні не виявлено. Одне судове засідання ЛКП "Ратуша-сервіс" навіть вже виграло. Тобто ми можемо говорити про те, що це виглядає несуттєво і формально — зауваження Державної аудиторської служби".

За словами Кулинич, звідки взялась сума в 900 млн — велике запитання.

"Тільки сума укладених за результатами аукціонів договорів за п’ять місяців 2020 року — понад 1,3 млрд грн", — додала вона.

Із зауваженнями державних аудиторів не погоджується й ЛКП "Зелене місто".

"Тим не менше, виявлені начебто порушення є надуманими та такими, що спрямовані на висвітлення ЛКП "Зелене місто" в негативному світлі. Перевірки проводили на підставі звернення однієї з громадських організацій Львова. Для повного спростування висновків Західного офісу Держаудитслужби ЛКП "Зелене місто" і звернулось до суду", — пояснили в ЛКП "Зелене місто".

новини партнерів

3 березня, 2021 середа

3 березня, 2021 середа

2 березня, 2021 вівторок

1 березня, 2021 понеділок

28 лютого, 2021 неділя

Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Введіть слово, щоб почати