Садовий програє не тільки Дубневичу: рейтинг найбагатших громад Львівщини

За підсумками 2023 року Львівська громада лише на сьому місті у рейтингу громад. Як виглядає п’ятірка найуспішніших

Рейтинг громад Львівщини за фінансовими показниками станом на 31 грудня 2023 року оприлюднив Департамент фінансів Львівської ОВА.

“Сталим рекордсменом у рейтингу вже два воєнних роки поспіль залишається Солонківська територіальна громада, яка не тільки фінансово спроможна, а й зберігає свої лідерські позиції за переважною більшістю бюджетних показників рейтингу, як за доходами, так і за видатками бюджету, серед інших громад Львівщини", – кажуть у департаменті.

На другому місці у рейтингу Сокільницька громада, яка з 11 місця у 2022 році піднялася на 2 позицію у 2023 році. Пустомитівська піднялась з 5 місця на 3. Оброшинська громада за рік здійснила стрибок з 17 на 4. Славська громада піднялась з 7 на 5.

Натомість бюджети Львівської та Яворівської міських громад за рік дещо погіршились. Відтак Львівська громада опустилася з 2-го на 7-ме, а Яворівська з 4-го на 10-те. 

Фото: Департамент фінансів ЛОВА


“Не зважаючи на найвищий рейтинг Солонківської громади, вона займає 24 позицію за динамікою доходів загального фонду. Але загалом видатки на одного мешканця є найвищі і зросли на 15 тис. грн  в порівнянні з аналогічним періодом і становлять – 39,4 тис. грн/мешканця.  Найменші видатки у бюджеті Добромильської громади – 7,4 тис. грн/мешканця), – кажуть у департаменті. – Зросли (на 10,7 тис. грн) у Солонківській громаді й видатки розвитку на мешканця – 18,3 тис. грн на мешканця (найменші у Заболотцівській ТГ – лише 394,8 грн на мешканця.). Також у Солонківській ТГ найменша частка видатків заробітної плати у загальному обсязі видатків – лише 16,6 відсотка (найбільша у Козівській – понад 70 відсотків).

Найнижчі бали у рейтингу в Добромильської територіальної громади (яка опустилася з 60-го місці у 2022 році на останнє місце (73-тє) у 2023 році), Хирівської з 69 на 72, Меденицької із 48 на 70, Підкамінської 68 на 69 та Боринської 55 на 66. А Добросинсько-Магерівська піднялася із 73 позиції на 71, Стрілківської з 71 на 67 Журавненська з 72 на 68.

"Цьогоріч усім органам місцевої влади слід продовжити роботу в частині збільшення частки у загальних надходженнях саме місцевих податків і зборів, що зробить бюджети більш стійкими до викликів сьогодення. Адже, як свідчить минулорічний досвід в умовах війни, у будь-який момент можуть змінитися підходи щодо зарахувань загальнодержавних податків і платежів, кількість платників та обсяги надходжень", – кажуть у Департаменті фінансів.