Несвятий Кузьма, якого так бракує

10 цитат фронтмена "Скрябіна", якого не стало сім років тому.

Дата 2 лютого для світу шанувальників гурту "Скрябін" – культового на ранній українській електронній сцені – стала трагічною: 2015 року "Тойота Секвоя", за кермом якої був лідер гурту Андрій Кузьменко (Кузьма), зіткнулася з молоковозом на трасі Кривий Ріг – Кіровоград. Співак, композитор, поет, письменник, телеведучий, продюсер та актор, який повертався  з концерту в Кривому Розі до Києва, загинув на місці. Йому було 46 років. 

Уродженець Самбора на  Львівщині, за освітою стоматолог, що від 1989 року й до смерті був лідером гурту "Скрябін", Кузьма  міцно проник навіть у душі тих, хто мав інакші музичні смаки, а не синті-поп, постпанк, техно чи поп-рок і поп-музика, в яких пробував себе гурт. Пісні "Старі фотографії", "Мам", "Люди, як кораблі", "Спи собі сама", "Мовчати" та чимало інших із тих 20 альбомів, що видав, хвилюють і сьогодні. Зрештою, як читаються написані Кузьмою повісті "Я, "Побєда" і Берлін" (за мотивами якої вже невдовзі вийде фільм), "Я, Паштєт і армія" та "Місто, в якому не ходять гроші".

Андрій Кузьменко не був святим. Помилявся, часом робив вчинки, про які потім шкодував. Як і всі люди. Але він ніколи й не претендував на образ святого. Життєрадісний, доброзичливий, гуморний, дуже вимогливий у роботі до себе й до інших фронтмен "Скрябіна" залишив по собі авторські тексти й інтерв'ю. Як його шанувальники, так і звичайні українці"розтягли" їх на цитати й послуговуються ними. Те, що після загибелі Кузьми в багатьох містах України почали встановлювати йому  пам’ятники, малювати тематичні стінописи та облаштовувати парки імені музиканта, означає лише одне – Україна втратила яскраву особистість, брак якої відчувається донині.

10 цитат Кузьми:

"Можна опустити руки і сказати: немає грошей, немає бажання... А можна засукати рукави і вже зараз плекати своє майбутнє"

"Краще бути оптимістом, який нічого не знає, ніж загинатися і ростити собі горб від того, що навколо самi проблеми".

"Не терпіть. Завжди говоріть хаму, що він хам"

"Помітив, що для того, щоб зробити людину щасливою, не потрібні якісь величезні простори. Досить включити фантазію і облаштувати той мінімум, який вже є, щоб відчувати себе краще".

"Яка різниця, скільки років тим кедам, якщо ти гуляєш у них Парижем".

"Живи так, щоб було з чого поржати".

"Не дзвоніть батькам у телефони, дзвоніть прямо в двері".

"Ти сам собі країна, зроби порядок в своїй голові"!

"Я у свої 46 років розумію, що нейтральним бути не можна. Після місяців війни виходить, що є два паралельні світи: в одному йде війна, а в іншому – вона не йде. Причому на території однієї країни. В одному – гинуть люди, а в другому – абсолютно не поміняли спосіб свого життя: ходять по салонах краси, по дорогих ресторанах, ведуть світські бесіди, витрачають гроші і абсолютно не переймаються ні матеріально, ні духовно за те, що відбувається в нашій країні. Війна не може бути на якійсь певній частині території, якщо вона заходить, то це біда для всіх. І тому нейтральним бути не можна".

"Змінюйте світ на краще, піклуйтеся про нього, тому що ви в ньому живете!"

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook–сторінку