Не завершать ні Пекарську, ні Бандери. Які дороги ремонтуватимуть у Львові у 2022 році

Єдиний шматок, який планують повністю доробити цього року, – ділянка вул. Шевченка від Залізничної до Левандівської.

Обіцяного три роки чекають. А якщо йдеться про ремонт доріг у Львові, то чекати доводиться значно довше. Адже більшість вулиць, які ремонтуватимуть цього року у Львові, розпочали ще у 2019-2020 роках. І завершити роботи цього року навіть не планують. Принаймні  у бюджеті розвитку Львівської громади на 2022 рік грошей на завершення розпочатих ремонтів не передбачили, передає "Еспресо.Захід".

Загалом на Департамент міської мобільності та вуличної інфраструктури у бюджеті розвитку передбачено 227,4 млн грн. Це менше, аніж коштує реконструкція вулиці Степана Бандери (вартість проєкту – 246 млн). Не дивно, що цю вулицю продовжать ремонтувати і у 2022 році. Але не завершать. Бо у бюджеті на неї передбачили символічні п’ять мільйонів гривень, тоді як треба ще майже 100 млн. Наразі за ремонт Бандери заплатили близько 150 млн з 246 млн.

Можна поспівчувати мешканцям Рясного – вулиця Шевченка і далі буде частково перекрита. У цьому році планують завершити лише ділянку від Залізничної до Левандівської, яку уже практично доробили. Натомість шматок від Ярослава Мудрого до Залізничної, який чомусь торік розкопали, не маючи коштів на ремонт, так і стоятиме. На неї також виділили лише п’ять мільйонів, тоді як на завершення треба приблизно 170 млн. Загалом вартість реконструкції цієї ділянки – 205,4 млн грн. У міській раді оцінюють стан готовності цього шматка на кінець 2022 року на 18%. 

Дороблятимуть цього року і Пекарську (від Тершаківців до Мечникова). Вартість проєкту 141 млн грн. У 2020-21 році виділили 103,5 млн грн. До повного завершення треба було б приблизно 38 мільйонів, але виділили лише 500 тисяч. 

Ще один дорожній довгобуд – вулиця Богдана Хмельницького. Шматок від Промислової до Липинського реконструюють з 2019 року. За цей час освоїли 144,5 млн, тоді як загальна вартість 200 млн. На цей рік передбачили лише п’ять млн, тому очікувана готовність на кінець року – 75%.

На реконструкцію Хуторівки, яку уже начебто завершили ще у 2020 році, також передбачені кошти – 12 мільйонів гривень. З цією сумою стан готовності вулиці буде 99,8% грн. Швидше за все, жодних робіт на вулиці, яка уже встигла змінити назву на проспект Івана Павла ІІ, не буде. Просто місто заплатить "Онуру" за виконані роботи. Загалом вартість проєкту склала 177,5 млн грн, хоча спочатку підрядник погодився виконати роботи за 125,5 млн.

Читайте також: "Львівавтодор" доплатив "Онуру" за реконструкцію Хуторівки майже 53 мільйони

Символічні п’ять мільйонів виділили також на будівництво гравійної дороги від західного обходу Львова до Білогорщі. Цей проєкт також тягнеться з 2019 року. І на кінець цього року дорога буде готова лише на 60%. За попередні роки на будівництво дороги витратили 26,5 млн з 52,2 запланованих. 

Дорогу до головного вокзалу також ніяк не можуть завершити. На завершення реконструкції Чернівецької (від Городоцької до пл. Двірцевої) треба 22,4 млн (уже витратили 88 млн), однак у бюджеті розвитку передбачили вдесятеро менше – лише два мільйони. 

Утім, попри численні дороги-довгобуди, які ніяк не вдається завершити, Львівська міська рада вирішила взятись за нові проєкти. Насамперед за будівництво проєктованої дороги від Суботівської до мікрорайону Рясне, а також масштабного проєкту трамвай на Щурата. Насправді будувати ці дороги ніхто не планує – нема грошей. Але стрічки з мінімальним фінансуванням внесли у бюджет, аби очільники міста мали на чому будувати свої піар-кампанії.

Зокрема, будівництво проєктованої дороги, яка мала б з’єднати Левандівку і Рясне, загалом оцінюють майже у 700 мільйонів. З них 280 мільйонів – будівництво самої дороги й понад 400 мільйонів – тунель під залізничними коліями станції Клепарів. Однак у бюджеті на це "кинули" лише 500 тисяч гривень. Стан готовності на кінець року – 1%. Аж на 1% планують просунутись у будівництві розв’язки на перехресті Личаківської - Тракт Глинянський-Колумба. Зі 160 мільйонів, потрібних на будівництво розв’язки, передбачили лише 1,1 мільйона. 

Давно обіцяний шляхопровід на перехресті вулиць Т. Шевченка та О. Ковча також просувається міліметровими кроками. Торік на проєкт виділи 2,2 млн, цього року передбачили один мільйон, тоді як орієнтовна вартість проєкту – 62,6 млн. 

Візьмуться цього року за реконструкцію вулиць Мазепи, Грінченка, Миколайчука. Це при тому, що розпочату вул. Пилипа Орлика не зможуть завершити. Реконструкція вул. П. Орлика потребує загалом 85,7 млн грн. Торік виділили 21,9 млн, а цього року – тільки сім мільйонів. Відтак стан готовності на кінець року - 34%. Також сім мільйонів з потрібних 228,7 виділили на реконструкцію вул. Мазепи (5% готовності). На 5% буде готова Грінченка – виділили 4,9 млн з 91 млн. Натомість вартість реконструкції Миколайчука (від Полтвяної до Щурата) та Замарстинівської з будівництвом трамвайної колії ще навіть не прорахували. Однак на обидва проєкти уже передбачили по пів мільйона гривень.

У Львові вулиці не здають в експлуатацію – запускають рух фактично по будівельних майданчиках

"Цей бюджет розвитку – чистої води популізм. Так, дороги потрібні, і люди звертаються постійно. Але при такому мізерному фінансуванні треба визначати пріоритети і скеровувати фінансування на найважливіші проєкти. А скеровувати трошки туди, трошки сюди, аби було – це дурість, – каже голова комісії транспорту, зв’язку та міської мобільності ЛМР  Ігор Зінкевич. –  За три роки треба уже вносити зміни у проєктну документацію, бо вона застаріває. Ті проєкти, де по два мільйони, по п’ятсот тисяч – їх навіть не варто розглядати. Ми розуміємо, що грошей немає, і розкидаємо у різні кошики по трошки. Це не логічно. Це як з Трускавецькою. Я з 2017 року чую про завершення вулиці Трускавецької. Щороку її ставлять у якусь стрічку, але щоразу на неї не вистачає грошей".

Ще одна проблема – відновлення руху по вулицях, які ще не доробили. 

"Через те, що у нас немає пріоритетності, виходить так, як торік – одночасно закрили й Шевченка, і Степана Бандери. Два мікрорайони стояли у корках пів року. Грошей не було, але все розрито. Такий підхід уже задовбав, – каже Ігор Зінкевич. –  На Банери ще повно роботи. Трансформатори не працюють, по коліях є технічні проблеми, вже не кажу про озеленення. Ви ж пам’ятаєте, як відкривали цю вулицю? Непрацюючі світлофори, не перенесені зупинки, перехресний рух з трамваями. Вулицю відкрили, а про безпеку не подумали. У нас не здають дороги в експлуатацію, а рух відновлюють буквально по будівельних майданчиках". 

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.