Не міг дихати: львівські хірурги врятували однорічного хлопчика з кістами в легенях

Через важку хворобу дитина могла стати інвалідом та навіть померти

Про випадок розповіли у Львівській обласній клінічній дитячій лікарні "Охматдит", передає "Еспресо.Захід".

Артемку — рік і 8 місяців. Восени малюк застудився. Медики припускають, що саме ГРВІ призвело до того, що в хлопчика почала руйнуватися легенева тканина й у ній утворилися кісти (патологічні порожнини). Таке ускладнення — вкрай рідкісне, та все ж може траплятися.

Поки кісти були маленькі, організм дитини ще якось справлявся з ними. Проте коли збільшилися в розмірах, в Артемка з'явилася задишка. Він погано спав і був неспокійний. Коли стан їхнього сина погіршився, батьки вирішили відвезти малечу в "Охматдит". Тут хлопчику зробили КТ й рентгенографію, які показали наявність кістозної хвороби, що призвела до синдрому внутрішньогрудного тиску. Вже наступного дня торакальні хірурги медзакладу — Олег Ленів та Роман Ковальський — прооперували маленького пацієнта. Після того, як хірурги позабирали всі кісти, легеня в дитини розправилися, середостіння стало на місце, задишка минула. Хлопчик знову міг нормально їсти, спати й бавитися.

Як пояснюють лікарі, синдром внутрішньогрудного напруження призводить до високого тиску у легенях, через що виникають проблеми з диханням. При полікістозі кіст є багато і всі вони наповнені повітрям. Спрацьовує принцип клапана: коли хворий робить вдих, повітря засмоктується, а коли видих — клапан закривається. Кісти надуваються, як повітряні кульки, створюючи високий тиск у легенях та здавлюючи здорові тканини. Серце й стравохід збільшуються в розмірах. Людині стає важко дихати. Це може призвести до глибокої інвалідності і навіть смерті.

Сьогодні Артемко вдома. Він одужав, росте та розвивається.