Найстаршій жертві коронавірусу на Львівщині було 109 років

Найвища летальність від COVID-19 зафіксована у віковій категорії 75+. На другому місці – 65+.

"Але у нас щодня трапляються випадки смерті серед осіб молодшого віку – 34, 40, 43 роки… Також від коронавірусної хвороби у Львівській області померло двоє пацієнтів віком 17 років. Є серед них люди, в яких при житті не було зафіксовано жодного хронічного захворювання", - розповіла під час пресбрифінгу керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Наталія Іванченко, передає "Еспресо.Захід".

"Дельта-штам більше уражає дітей - відсоток хворих серед дитячого населення зріс з 5% до 8%. На сьогодні (26 жовтня, – ред.) у Львівській обласній клінічній лікарні "ОХМАТДИТ" на лікуванні перебуває 44 дитини. Під час попередніх хвиль стаціонарне лікування проходило одночасно не більше 8-10 дітей. Крім того, багато дітей перебуває на лікуванні вдома. Проявляється захворювання банальним нежитем, температурою. Батьки навіть не думають, що це може бути Дельта, а це власне той вірус, який швидко поширюється серед населення і може викликати небезпечне захворювання", - зазначила головна епідеміологиня Львівщини.  

Прокоментувала вона й ситуацію із поширенням Дельта-Плюс штаму. "Велика Британія, США і Норвегія повідомили про виявлені зміни у Дельта-штамі, але ВООЗ не охарактеризувала їх як такі, що можуть становити особливу небезпеку, хоча Дельта-Плюс штам більш заразний, ніж Дельта. На сьогодні в Україні жодного випадку Дельта-Плюс штаму не виявлено, але з огляду на те, що міграція людей між країнами не зупинена, зрозуміло, що Дельта-Плюс розійдеться по інших країнах. Водночас не прогнозується, що перебіг захворювання, викликаного Дельта-Плюс штамом буде тяжчим", - заспокоїла Наталія Іванченко.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.