Найбільша катастрофа в історії авіашоу: у Львові згадали загиблих у Скнилівській трагедії

Сьогодні, 27 липня, у Львові біля каплиці Всіх святих українського народу і пам’яті жертв Скнилівської трагедії пом’янули пам'ять 77 загиблих.

Як повідомляє "Еспресо.Захід", подія зібрала десятки людей – родичів та друзів трагічно загиблих 19 років тому. Вони прийшли з фотографіями померлих. Після поминальних заходів, колона рушила до "Сегменту пам’яті" жертв Скнилівської трагедії на летовищі і поклали там квіти до могил своїх близьких.

Організатори пам’ятних заходів ГО "Скнилівська трагедія" розповіли, що це день, який вони ніколи не забудуть і для них ця подія стала поворотною у житті. Чоловіки втратили своїх жінок, жінки – чоловіків, а батьки – своїх дітей (28 загиблих – це діти).




Читайте також: Сім’ям загиблих у Скнилівській трагедії виплачуватимуть щомісячну допомогу

Додамо, що сьогодні у Львові припущені прапори з чорними стрічками у пам'ять про загиблих.



Фото: Юрій Мартинович

Довідково. Скнилівська трагедія – авіакатастрофа, яка трапилася під час святкування 60-ї річниці 14 авіаційного корпусу Військово-Повітряних сил України на Скнилівському аеродромі під Львовом 27 липня 2002 року. Унаслідок падіння винищувача Су-27УБ у натовп глядачів загинуло 77 осіб (серед них 28 дітей) і постраждало близько 500 людей. За кількістю загиблих є найбільшою катастрофою в історії авіаційних шоу.

На аеродромі на момент катастрофи перебував 10-тисячний натовп. Фігури вищого пілотажу виконували досвідчені пілоти першого класу полковник Володимир Топонар і другий пілот полковник Юрій Єгоров. Обидва пілоти встигли катапультувалися й зазнали лише незначних травм. Розслідуванням авіакатастрофи займалася Генеральна прокуратура України і спеціальна комісія Міністерства оборони. Осіб, причетних до авіашоу, та льотчиків визнано винними у недбалості та невиконанні плану польоту. До відповідальності притягнено безпосередньо 10 осіб, 5 з яких були виправдані. Самі пілоти не визнавали своєї провини в аварії і вказували на погану організацію шоу. Льотчик Володимир Топонар отримав 14 років ув'язнення, а льотчик Юрій Єгоров – 8 років. У листопаді 2007 року своїм указом президент України помилував деяких обвинувачених у цій справі: зокрема, Анатолія Третьякова, скоротив строк ув'язнення Юрію Єгорову.

Постраждалі в трагедії залишились незадоволеними ані покаранням винуватців, ані компенсаціями, крім того, не дочекались люди й вибачень від держави. Щороку 27 липня потерпілі та родичі загиблих у тій авіакатастрофі проводять меморіальні заходи.

Після Скнилівської трагедії в багатьох країнах вжили необхідні заходи безпеки, і літаки вже не виконують карколомні фігури вищого пілотажу над головами глядачів.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.