Насправді бої в аеропорту завершилися 29 січня, – Ірина Вовк

Волонтерка, яка у той час була в районі оборони аеропорту, пригадує, що  радіо – локаційну станцію, яка розташована за 800 метрів від аеропорту, боролися ще кілька днів після підриву нового терміналу.

Про це волонтерка розповіла журналістці  "Еспресо.Захід".

"Ми забуваємо про певні речі, коли говоримо про оборону аеропорту, – зазначає волонтерка Ірина Вовк. – По-перше, захист аеропорту рахують від 26 травня, коли був перший бій. Але ж до охорони аеропорту приступили ще у квітні зенітники та спецназ. Про це мало хто говорить, а пам'ятати потрібно. Шкода, що поки функціонував новий термінал – туди міг будь-хто зайти. Бойовики таким чином знали повністю новий термінал".

Ірина Вовк пригадує цей перший бій 26 травня

"Місцевий СБУ-шник допоміг ворогу пройти на верх аеропорту зі зброєю. Наші на той час були у старому терміналі. Побачили їх і попросили про підмогу. Це вже хлопці розповідали, коли летів вертоліт з підмогою, помітили, що його бойовики "ведуть". Тоді наші зробили перший постріл і почався перший бій. Наші "покришили" їх повністю. У бойовиків була страшна паніка".

Дівчина пригадує, бої точилися постійно і до серпня летовище було в оточенні. Волонтери змогли чимось допомагати вже коли були звільнені Піски.

"Спочатку допомогу завозили у Піски, Водяне, Тоненьке, – розповідає Ірина. – У сам аеропорт ми не могли заїхати. Із тих опорних пунктів навколо аеропорту вже БТР-ами, МТЛБ та танками завозили в аеропорт. Під час ротацій хлопці брали хто що міг. Дуже обмежена кількість людей могла заїхати".

За словами дівчини, бої за аеропорт 20 січня не завершилися, адже мало хто згадує про радіо-локаційну станцію, яку обороняли до 29 січня.

"Вона знаходиться за 800 метрів від аеропорту, – пригадує волонтерка. – Про неї не говорять, а вона відігравала важливу роль у обороні. У січні станція була єдиним виходом і РЛС перетворилася на медпункт. Хлопці розповідали, погано було із медичним забезпеченням і бувало поранені на руках помирали через те, що банально джугів не було. Аж коли приїхав медик з правого сектору, він мав все необхідне для лікування".

У Донецькому аеропорту в Ірини Вовк також був чоловік, тож таких історій знає безліч. Нині до випуску готує книгу "Донецький аеропорт. Справжня історія". За її словами, на сторінках розміщені 100 історій з коментарями захисників. І невдовзі буде презентувати її для широкого загалу.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.