"На звільнених територіях росіяни грабували та знищували майно", - Андрій Селецький з Херсона

Нині мешканці області дуже чекають на повернення Збройних сил України. Наразі по усій лінії розмежування тривають активні бойові й виїхати з окупації практично не можливо

Про це волонтер Андрій Селецький розповів у програмі "Війна і волонтери", журналістки "Еспресо.Захід".

З кінця лютого і донедавна Андрій Селецький вивозив цивільних з окупації. Нині по всій лінії фронту тривають жорстокі бої й перетнути її неможливо.

"Росіяни завжди мене питали, куди ти вивозиш людей, — розповідає Андрій Селецький. - Оскільки я прописаний у Нововоронцовці, що на Херсонщині, то казав, що їжджу туди. Мене питали, а чому ці люди не хочуть залишатися. І доводилося завжди вигадувати легенди про термінові операції чи ще щось. Жодного разу я не сказав, що люди не хочуть бути в окупації, це було небезпечно. Якось я сказав, що людям страшно. Орки були дуже здивовані. Мовляв,  ми ж добре відносимося до мирних людей ".

Ставлення до людей було нейтрально-негативне: люди не могли виходити з будинків, а майно часто грабували

Втім на звільнених територіях не було помітно хороше ставлення до мешканців та майна.

"Коли російські війська заїхали в Осокорівку, то пограбували один магазин, — каже Андрій Селецький. - Це стандартна їх практика. Поміж того, що вони забрали харчі, вони справили нужду в умивальнику. Це при тому, що унітаз поруч стояв. Я не знаю, можливо, вони не знайомі з унітазом. А ставлення російських військ до цивільного населення було нейтрально-негативне. Тобто залізьте в хату і не вилазьте: не можна було бути на вулиці, коли проїжджала їхня техніка. Часто росіяни мародерили будинки. Навіть посуд могли забрати. На звільнених територіях Херсонщини наразі я не маю повідомлень про вбивства чи ґвалтування. Але, до прикладу смт Високопілля, яке зараз окуповане, до нас приходить багато звернень і сигналів".

За словами Андрія Селецького, люди дуже чекають на українське військо.

"Я нещодавно спілкувався зі старостою одного із наших сіл. Село зараз в окупації. Староста села дуже добре організувала роботу села, окупанти навіть зважають на її думку. Вона організувала забезпечення водою, хлібом. Дехто закидає їй колаборанство, що вона веде діалог з окупантами. Але жінка каже,  готова на український суд та в українську тюрму, аби тільки швидше прийшло ЗСУ. Тобто вона настільки готова на несправедливість, по факту, лиш тільки на українській території", - додав Андрій Селецький.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.