На тлі загрози ядерної катастрофи. Епідеміологиня пояснила, чому не можна завчасно проводити йодну профілактику

Якщо людина проживає на території з низьким вмістом йоду у воді та ґрунті, корекцію йододефіциту може проводити харчовими продуктами та йодованою сіллю. Якщо в результаті нестачі йоду у неї розвинулася хвороба, їй треба приймати медикаментозні препарати, але призначити їх мусить лікар. Якщо є небезпека радіаційної аварії, необхідно дочекатися офіційного повідомлення та один раз прийняти препарат йоду. Втім, йодна профілактика навіть в екстрених випадках показана не всім

Про це нагадує керівниця Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України Наталія Іванченко-Тімко, передає "Еспресо.Захід".

Препарати стабільного йоду (калію йодид) потрібно приймати після їди в таких дозуваннях:

Дорослим старше 40 років приймати калію йодид недоцільно.

Прийняти препарат рекомендується в проміжку за 24 години до і 6 годин після початку впливу радіоактивних ізотопів йоду. Якщо розпочати йодну профілактику пізніше, ніж через 14 годин, то вона завдасть більшої шкоди, ніж користі.

Якщо ситуація надзвичайна, а таблетованої форми калію йодиду під рукою немає, можна використати інші йодовмісні препарати — спиртовий розчин йоду або розчин Люголя. Але це як виняток!

Спиртовий розчин йоду 5% дорослим і дітям старшим 12 років рекомендується застосовувати в кількості 1 мл на пів склянки води. Дітям від 2 до 5 років – один раз за допомогою тампону нанести на шкіру передпліччя і гомілок у вигляді смуг 20-22 краплі 2,5% спиртового розчину, дітям до 2 років – 10-11 крапель. Дітям від 5 до 12 років 20-22 краплі спиртового розчину 5% один раз на день (або по 10-11 крапель двічі на день) розвести у пів склянки води чи молока.

Розчин Люголя – це водний розчин, що містить 5% йоду та 10% йодиду кальцію. Його застосовують для дорослих і дітей старших 12 років у розрахунку 22 краплі (або 1 мл) розчину на пів склянки води або молока. Для дітей від 5 до 12 років – по 10-11 крапель один раз або по 5-6 крапель двічі на день на пів склянки води або молока. Іншим віком групам розчин не призначається.

При яких захворюваннях і патологічних станах прийом препаратів стабільного йоду протипоказаний:

Нагадаємо, є серйозна небезпека ядерного інциденту на Запорізькій АЕС. На думку держсекретаря Ентоні Блінкена, Росія використовує Запорізьку АЕС, як "живий щит" і небезпечно "брязкає ядерною зброєю".

5 серпня за повідомленням радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, "Запорізька АЕС дивом не злетіла в повітря".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку та телеграм-канал.