На Стрийській зведуть нові будинки – є зауваження щодо шкіл і проїзду спецтехніки

У Львові, на перехресті вулиць Стрийської та Карла Мікльоша, буде новий торгово-житловий комплекс. 

План нового комплексу, в якому передбачено майже дві сотні квартир, розглянули на засіданні архітектурно-містобудівної ради Львова – передає "Еспресо.Захід".

Це вже повторний розгляд містобудівного розрахунку нового будівництва. У попередньому варіанті виявили невідповідності із планом зонування міста Львова. За зонінгом ця ділянка належить до зони Г-2 – це ділова зона, в якій дозволено і житлова забудова. Площа ділянки, на якій планують звести комплекс – 0,8 гектара. 

За проєктом на перших поверхах багатофункціонального комплексу передбачені приміщення громадського призначення, на верхніх – житло (усього 189 квартир). У південній частині комплексу (з боку вулиці Мікльоша) заплановано зробити офісні приміщення, на покрівлі повинні бути зелені тераси. Передбачено також 150 машиномісць у підземному паркінгу, який розміститься як під самим комплексом, так і перед подвір'ям та майданчиками на ньому. Про це доповів головний архітектор проєкту Андрій Швачук.

Зі східного боку (з боку Стрийської) буде пролягати громадська пішохідна алея, яку з часом планують продовжити до автовокзалу. Саме по пішохідній алеї, на думку авторів проєкту, повинні під'їжджати в разі необхідності автомобілі пожежників чи рятувальників. Пристосованість проєкту для діяльності спеціальних служб викликала зауваження членів містобудівної ради. Так керівник Львівського районного управління Головного управління ДСНС України у Львівській області Олег Горохівський звернув увагу на ускладнений під'їзд до північної восьмиповерхової секції. 

"Тут не забезпечена відстань 5-7 метрів від проїжджої частини, а одна квартира із північно-східної сторони взагалі не забезпечена можливістю евакуації. З цієї квартири провести евакуацію жодним чином неможливо! Я вже це говорив минулого разу, тому треба внести рішення і правки. Ми зараз дійшли до того, що зараз будинки будуються. а реального проїду, який би працював – нема. Ми робимо двори, в них потім всі паркуються і можливості спецтехніці провести свою роботу – нема. В проєкті треба прописати – "забезпечити проїзд спецтехніки", щоби чітко було зрозуміло, що це пожежний проїзд. Необхідно або перепланувати квартири, або забезпечити доступ для евакуації", – наголосив Горохівський. 

Головний архітектор проєкту пообіцяв врахувати усі зауваження.

Члени ради підкреслили ще кілька недоліків проєкту. Наприклад щодо соціальної інфраструктури. Діти мешканців 189 квартир, на думку авторів проєкту, повинні відвідувати дитсадок, який побудують згідно з генпланом неподалік новобудови, а діти шкільного віку – використовувати вже діючі школи.

Натомість головний архітектор Львова Антон Коломєйцев наголосив, що згаданий запланований дитсадок – невеличкий, розрахований на кількадесят дітей, а шкіл у мікрорайоні немає взагалі і їх навряд чи відкриватимуть найближчими роками. 

Крім того, архітектору порадили знизити поверховість комплексу – зробити його 8-поверховим замість 9-поверхового. 

Члени архітектурно-містобудівної ради в підсумку підтримали містобудівний розрахунок нового будівництва при умові, що їхні зауваження будуть враховані.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку.