На Рівненщині відпрацюють плани евакуації населення на випадок аварій на РАЕС та ХАЕС

У вівторок, 11 липня, в Рівненській області влада та екстрені служби відпрацьовуватимуть плани евакуації населення у разі аварій на РАЕС та ХАЕС

Про цепід час брифінгу розповів перший заступник начальника ОДА Сергій Подолін, передає "Еспресо.Захід".

За його словами, територія Рівненщини потрапляє в дію 30-кілометрової зони впливу не лише Рівненської АЕС, а також Хмельницької атомної електростанції. 

"Відповідні плани евакуації або прийому населення відпрацьовані у всіх чотирьох районах Рівненщини та повинні бути відпрацьовані, наголошую, у всіх наших 64-х тергромадах. Ми окремо ще раз будемо звертатись до голів тергромад", - сказав Подолін.

Плани евакуації відпрацьовували за двома сценаріями, в залежності в напрямку вітру.

"Що стосується потенційної аварії на РАЕС, то безпечними районами, за першим варіантом, визначені місто Дубно, Дубенський та Рівненський райони, за другим варіантом - Вараський та Сарненський район. При потенційній аварії на ХАЕС, за першим варіантом, безпечними визначені Дубно, Дубенський та Рівненський район, за другим варіантом - тільки Рівненський район", - зазначив перший заступник голови ОДА.

Водночас відповідатимуть за евакуацію, якщо потрібно буде, обласна, чотири районних та 64 місцевих комісії з евакуації. Інструктажі та навчання із ними вже неодноразово проводили.

"В області сформований перелік об’єктів інфраструктури, це готелі, санаторії, гуртожитки, інші місця масового розміщення людей. Ми розуміємо, що їх кількість у будь-якому випадку недостатня, щоб прийняти все населення, але ми маємо попереднє розуміння по територіях з приміщеннями і воно є у планах евакуації", - додав Подолін.

Наприкінці червня у Миколаївській, Дніпропетровській, Херсонській та Запорізькій областях відбулись навчання відповідальних служб з подолання наслідків можливого теракту на ЗАЕС. Завтра, 11 липня, навчання з відпрацювання планів проведуть і на Рівненщині, наголосив посадовець.

"Це не тільки теоретична, а і практична площина. Всі алгоритми мають бути на лише на папері, а мають бути перевірені й на практиці. Кожен керівник повинен розуміти свою роль, місце і функцію", - підсумував він.