На Львівщині вшановують пам’ять загиблих у "Бродівському оточенні"

У неділю, 25 липня, відбудуться поминальні панахиди та скорботні заходи в пам'ять про воїнів, полеглих у липні 1944 року під час Другої світової війни у "Бродівському оточенні".

Про це інформує Львівська обласна рада, передає "Еспресо.Захід". 

Заходи з вшанування загиблих пройдуть у селах Червоне, Підгірці, Ясенів (гора Жбир) Золочівського району.

План заходів:

12.00 – Покладання квітів до символічних таблиць біля каплиці на території військового кладовища у селі Червоне. Здійснення чину перепоховання віднайдених останків.

13.40 – Покладання квітів до братньої могили вояків Першої української дивізії «Галичина» у селі Підгірці. Проведення чину панахиди.

14.30 – Проведення чину панахиди біля меморіалу воякам Першої української дивізії «Галичина» на горі Жбир. Виступи народних колективів.

Довідка. Бій під Бродами - битва, що відбулася з 13 по 22 липня 1944 біля міста Броди Львівської області між 13-м корпусом 4-ї танкової армії Вермахту, до складу якого входила дивізія Ваффен-СС "Галичина", та радянськими військами 1-го Українського фронту.

Після жорстоких боїв під Бродами 22 липня, 13-й корпус припинив існування. Залишки "Галичини" чинили спротив трьом радянським арміям аж до 24 липня, а близько 1500 чоловік на чолі з генералом Фрайтагом прорвалися з оточення і почали пробиватися на Закарпаття. У селі Середнє зібралося близько 1500 бійців (разом із технічною сотнею та запасним куренем, які не попали в оточення) і після короткого відпочинку група повернулася до Нойгаммеру. Там до неї приєдналося ще 1500 осіб, уцілілих під Бродами, і навчально-запасний полк у кількості 8000 чоловік і 5 поліційних батальйонів. Крім того, частина дивізійників "Галичини" поповнила ряди УПА, яка вела бойові дії на два фронти - проти німецьких і проти радянських військ.

Результатом цього бою стало те, що радянські війська перейшли в наступ на Львів. За даними радянських джерел, у бою під Бродами загинуло близько 38 тис. німецьких солдатів і українських вояків, іще близько 17 тис. здалися у полон. Разом із солдатами, до полону потрапили генерали Гауфе, Ліндеман і Недтвіг.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу facebook-сторінку