На Львівщині показали оцифровану найстарішу дерев’яну церкву України

У Старій Скваряві презентували результати з оцифрування найстарішої датованої дерев’яної церкви України

Про це повідомляє Львівська ОВА, передає "Еспресо.Захід".

Там зазначили, що віртуальний тур можуть переглянути усі охочі.

У межах проєкту створили 3D модель та віртуальний тур храмом Святого Архистратига Михаїла.

Про хід проєкту, оцифрування пам'яток, літню школу іконопису, створення сучасної інклюзивної експозиції у музеї "Староскварявський іконостас XVI–XVIII століть" (філія Львівського музею історії релігії), аудіогіда українською й англійською мовами розповів директор Львівського музею історії  Орест Малиць.

"Від початку російсько-української війни тема оцифрування пам’яток архітектури стала гострою. Наше завдання – закарбувати, а отже вберегти архітектурні й мистецькі надбання на випадок руйнувань через російські ракетні обстріли. Цей проєкт дозволить людям з усього світу дізнатися про нашу культурну спадщину.

Ми зберегли параметри і цифрові копії, щоби у випадку найгіршого, все вдалося зберегти для наступних поколінь", – наголосив він.

У межах проєкту створили 3D модель та віртуальний тур храмом Святого Архистратига Михаїла, якому близько 500 років. Віртуальний тур показує будівлю ззовні та зсередини, та містить детальну інформацію про пам’ятки.

Про історію музею, його реставрацію, про сам іконостас присутні дізналися з презентованого короткометражного документального фільму.

Віртуальний тур можна переглянути на сайті Львівського мезую історії релігії за посиланням.

Також музей відтепер є інклюзивним – за потреби тут можуть поставити пересувний пандус.

Проєкт "Музей «Староскварявський іконостас XVI–XVIII століть": оцифрування пам’ятки, створення інклюзивної експозиції", реалізував Львівський музей історії релігії за підтримки Українського культурного фонду.