На Львівщині побільшало "ковідних" хворих із серцево-судинними ускладненнями

За словами заступниці директора з інформаційно-аналітичної роботи Львівського обласного регіонального лікувально-діагностичного кардіологічного центру Тетяни Тарасової, останнім часом медики фіксують збільшення кількості міокардитів, аритмій і тромбоемболій, які виникають і на тлі коронавірусу, і після перенесеної інфекції. 

Як зазначила на пресбрифінгу фахівець, "збільшилася також кількість пацієнтів, які звертаються із запущеними, важкими стадіями захворювань. Надавати допомогу таким хворим значно важче". 

Також Тетяна Тарасова нагадала, що кардіоцентр внесено в перелік установ, які можуть надавати допомогу пацієнтам із COVID-19. Наразі заклад ще не законтрактований з Національною службою здоров'я України (на надання такої допомоги), тож продовжує працювати як кардіоцентр. Але якщо ситуація із захворюваністю буде погіршуватися, також почне приймати пацієнтів із коронавірусом. 

Заступниця директора медичного закладу підкреслила, що потоки хворих розділятимуть: "У терапевтичний корпус потраплятимуть пацієнти з коронавірусом. У хірургічний новий корпус – пацієнти без коронавірусу. Для них виділять окремий вхід, окремий заїзд "швидкої", окремо буде чиста операційна, де надаватимуть допомогу пацієнтам із гострим інфарктом міокарда. Ті хворі, які потраплятимуть з коронавірусом, так само отримуватимуть кардіологічну допомогу, оскільки в нас є друга рентген-операційна, де зможемо допомагати інфікованим пацієнтам". 

Медик нагадала, що в кардіоцентрі й надалі працює поліклініка: "Ми стараємося пристосуватися до складних умов, щоб надати допомогу всім нашим пацієнтам".  

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.