На Франківщині судитимуть лікарів за фальшиві медичні довідки ухилянтам 

На Івано-Франківщині за матеріалами СБУ судитимуть медиків за фіктивні документи про наявність в ухилянтів психічних захворювань

Про це повідомило Управління СБ України в Івано-Франківській області, інформує Еспресо.Захід

На Івано-Франківщині за матеріалами СБУ судитимуть лікарів за те, що видавали фальшиві медичні довідки ухилянтам . Мова про лікаря-психіатра Обласного закладу із надання психіатричної допомоги Івано-Франківської обласної ради та лікаря-психіатра Калуської центральної районної лікарні. СБУ зібрала докази причетності цих медичних працівників до функціонування каналу незаконного виїзду за кордон військовозобов’язаних, який спецслужба заблокувала у березні цього року. Організаторів злочину вже судять, а зараз обвинувачення отримали й лікарі, які їм допомагали.  

Як розповіли в СБУ, медики оформляли військовозобов’язаним чоловікам фіктивні документи про нібито наявність у них психічних захворювань. На цій підставі ухилянти незаконно отримували групи інвалідності. Це дозволяло фейковим "особам з інвалідністю" та людям, які їх супроводжували, перетинати кордон у період воєнного стану. За оперативними даними СБУ, протягом 2022-2023 років лікарі систематично отримували хабарі від 100 до 1000 доларів за внесення в медичну документацію неправдивих даних. Зокрема, правоохоронці задокументували отримання ними "долі" від організаторів виїзду за кордон ухилянта з підробною інвалідністю та його військовозобов’язаного родича як супроводжуючого. 

Наразі лікарям повідомили про підозру та вручили обвинувальні акти за двома статтями Кримінального кодексу: прийняття пропозиції, обіцянки або одержання працівником підприємства, установи чи організації неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 354) та складання чи видача завідомо підроблених офіційних документів (ч. 2 ст. 358). Крім того, лікарю з Калуша додатково повідомлено про підозру за за використання завідомо підробленого документа (ч.4 ст. 358 КК України). Лікарі провину визнали  та уклали з прокуратурою угоду про визнання винуватості. Обвинувальні акти щодо них скерували до суду.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.