На фасаді Домініканського собору у Львові відреставрували унікальні скульптури 

Роботи профінансувало Міністерство культури Польщі.

Про це повідомляє пресслужба Львівської міськради, передає "Еспресо.Захід".       

У вівторок, 18 травня, відбулося освячення відреставрованих скульптур та чаші на фасаді колишнього Домініканського собору (нині храм Пресвятої Євхаристії). Роботи проведені у 2020 році та профінансовані Інститутом "Полоніка" (Польща). 

Зазначимо, що над реставрацією у Домініканському соборі місто працює впродовж останніх чотирьох років. Управління охорони історичного середовища розробило проєктно-кошторисну документацію, провело тендер і фірма "Володар Маркет" виконала реставрацію дахів. Також провели заміну вікон. Вітражі відновлювала Марічка Шумська. Завершальним етапом була реставрація центральних чотирьох скульптур.


"Ми попросили інститут "Полоніка" допомогти нам відреставрувати скульптури. Адже, коли реставрували дахи, то побачили, що скульптури є в поганому стані і можуть обвалитися. Деякі елементи скульптур були втрачені, зокрема бракувало тих символів, які зараз позолочені сяють над храмом. Відтак інститут "Полоніка" зі спільною українсько-польською групою реставраторів виконали ці роботи за фінансування Міністерства культури Польщі. Дуже тішимося цій співпраці, адже маємо відреставровані чотири скульптури, відреставрована і позолочена центральна монстранція (чаша). На перспективу ми б хотіли спільно відреставрувати наступні скульптури, що є на фасаді Домініканського собору", - розповіла начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Як відзначив керівник реставраційної групи Павел Єджейчик, робота над реставрацією скульптур у Домініканському соборі – це була правдива командна робота, праця міжнародної польсько-української і українсько-польської команди. Тому цінністю цього проєкту є міжнародна співпраця людей у врятуванні таких шедеврів, які знаходяться в Домініканах.

Зі свого боку настоятель храму Пресвятої Євхаристії о. Юрій Васьків подякував усім, хто долучився до реставраційних робіт, долучився до того, щоб Господній храм був красивим.

"Цей храм був збудований для того, щоб славити Бога. Проходячи повз нього ми подивляємо його мистецьку красу, яку зробили люди, щоб славити Бога. Так, був період, коли все намагалися зруйнувати, і диявол намагався позбавити Бога Його слави. Але це йому не вдалося", - наголосив о. Юрій Васьків.


Фото: Олександр Мазуренко, Андрій Андрух

Читайте також: Мінкульт назвав об’єкти на Львівщині, які увійшли до "Великої реставрації"

Довідково: Інститут "Полоніка" - це інституція, утворена при Міністерстві культури Польщі. З Міністерством культури Польщі Львів співпрацює з 2007 року. Тоді це був спеціальний департамент, який займався спільною спадщиною, а у 2018 році утворили Інститут "Полоніка".

Фахівці інституту "Полоніка" працюють не лише у Львові чи Західній Україні, а й у Грузії, Білорусії, Англії та Франції.

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал