На Дрогобиччині спалили капличку жертвам сталінських репресій

Між селами Урож та Нагуєвичі, що на Дрогобиччині, невідомі спалили капличку, яка була збудована в пам’ять про представників інтелігенції, розстріляних енкаведистами у 1941 році.

Про це у своєму блозі написала письменниця Галина Пагутяк, передає "Еспресо.Захід".  

"Між Нагуєвичами та Урожем є видолинок, де у 1941 році було розстріляно енкаведистами польську та українську інтелігенцію. Там стоїть хрест, а збоку маленька капличка, збудована в наші дні. Два тижні тому капличку було знову спалено", – написала Пагутяк.

За словами письменниці, це трапилось "у серці побожної Галичини, де щиро вірять, що за акт релігійного вандалізму на рід безбожника паде прокляття, а в нього самого всихають руки".

Вона вважає, що капличку міг спалити хтось із місцевих мешканців на замовлення когось "дуже поважного". При цьому ані поліція, ані СБУ "не квапляться розслідувати злочин".

"Це не назвеш стиранням історичної пам’яті, бо такі випадки наруги над могилами жертв тоталітаризму навпаки привертають увагу і викликають обурення. Це – попередження і залякування. Мовляв, дивіться, що з вами буде, якщо війна прийде сюди. Живі будуть заздрити мертвим", – зазначила Галина Пагутяк.

Вона також припускає, що якби це трапилося у великому місті, такому як Львів чи Тернопіль, тоді б ця подія набула неабиякого розголосу. А так, на це просто закривають очі.

"Досі навіть у бандерівських селах існує ідеологічне протистояння між нащадками тих, хто воював за Україну і тими, хто їх видавав і вбивав. Воно загострюється, коли ставлять пам’ятні таблиці і знаки репресованим і героям УПА, але вкрай рідко доходить до руйнування. Принаймні, раніше такого не було. Значить, вони відчули силу. Та й хто проти них піде? Старе та мале, бо інші як не поспивались, то повиїжджали", – пише Галина Пагутяк.

Письменниця також додала: "А тепер уявіть, наскільки незахищені люди на Сході і Півдні, де вбивають навіть за українську мову, вся ворожа агентура живе в розкошах і при владі. Як зрештою і всюди. А продажна постколоніальна інтелігенція продовжує волати про примирення і позитивне мислення".

Стежте за найважливішими новинами Львова, регіону, України та світу разом з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на наш Telegram-канал.