На честь загиблого воїна Артема Димида в УКУ створюють стипендійний фонд

За ініціативи сім’ї загиблого бійця Артема Димида, Український католицький університет започатковує стипендійний фонд імені Артема Димида

Про це пише УКУ, передає "Еспресо.Захід".

Стипендію в університеті надаватимуть пластунам, які вступатимуть на бакалаврські та магістерські програми УКУ. Фонд створено у співпраці з національною скаутською організацією "Пласт" та брендом українського одягу "Авіація Галичини".

Артем є випускником Українського католицького університету, Гуманітарного факультету, історичної програми. Пластун, член станиці Львів — друг "Курка". Активний учасник Революції Гідності, служив у батальйоні спецпризначення "Гарпун" та батальйоні "Азов". Він також був частиною команди "Авіація Галичини", зокрема працював над розвитком бренду українського одягу.

За словами проректорки Українського католицького університету Наталки Климовської, спільна ціль — зібрати 75 тисяч доларів у сталий фонд (ендаумент), який  дозволить генерувати стипендію імені Артема Димида та відповідно покривати витрати на навчання студента/студентки в університеті щороку.

Скласти пожертву на стипендійний фонд імені Артема Димида ви можете за посиланням.

Артем був очевидцем подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській. Весною того ж року, на початку окупації Криму, поїхав на півострів для підсилення проукраїнських сил під прикриттям купівлі мотоцикла. Після початку бойових дій на Сході України вступив добровольцем в "Азов". Брав участь в боях в районі Широкого. Пізніше перевівся в спеціальний підрозділ "Гарпун".

Після повернення з АТО активно займався саморозвитком та подорожами. Займався парашутним спортом та іншими екстремальними заняттями. Одного разу на мотоциклі заїхав в Ірак. Загалом відвідав понад 50 країн.

Додамо, що 27-річний Артемій Димид загинув на війні 18 червня 2022 року, захищаючи Україну від російських окупантів. Його накрило мінометним вогнем коло Донецька.

Артемій — син отця Михайла Димида, першого ректора УКУ, капелана Майдану, нашого викладача, та Іванки Крип‘якевич-Димид, відомої іконописиці. Правнук історика Івана Крип’якевича та священника й скрипаля Артемія Цегельського, що сім років провів на засланні в Сибіру.

Стежте за різними регіонами, новинами Львова, України та світу з "Еспресо.Захід"! Підписуйтесь на нашу  facebook-сторінку  та  телеграм-канал.